Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van az, hogy a számítógé...

Mitől van az, hogy a számítógép "búg"?

Figyelt kérdés

Ahogy dolgozik, "ritmikusan felhörög".

Lehet attól, hogy a proci alól "kifogyott a hűtőpaszta"?


2011. febr. 26. 09:20
 1/6 vagyokakilehetek ***** válasza:

inkább a ventilátor

mivel abban van mozgó alkatrész.

mind a proci hűtő, mind a videókártya hűtő. és mind a táp ventilátor. ezeket ellenőrizd. én fél évente porszívóval ki szoktam szívni az összegyűlt port porcihát. persze a paszta ellenőrzés se árt időnként. és ha továbbra is zörög búg akkor lehet ventilátor csere kell. meg aztán nézd meg nem lazultak e ki a csavarok és a ház zörög. nekem például a tép burkolata zörgött. nem vol meghúzva a csavar amivel a házhoz van rögzítve. meghúztam azóta nem zörög.


porszívó helyett használhatsz sűrített levegő is.

[link]


de ha porszívót használsz arra figyelj hogy a ventilátor lapátjait ne nagyon tekerje meg. olyankor én megfogom a lapátokat hogy ne forogjanak a szívott levegő gyorsaságával hanem egy helyben maradjon. kis ecsettel alányúlok és kikotrom a port amit összeszed. a porszívó meg elszívja és kész a spray levegő ugyanis csak odébb fújja de nem tünteti el.

2011. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem olyan hangja van, mint amikor csapágyas a venti, hanem időnként így felbúg, amikor dolgozik.
2011. febr. 26. 19:34
 3/6 vagyokakilehetek ***** válasza:

értem. de a prociban tudtommal nincs mozgó alkatrész.

akkor csak a ventilátor lehet. vagy a burkolat valahol.

2011. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem csak piszkos de lehet hogy valami komolyabb
2011. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de az is lehet hogy búghatnék! :) valamelyik ventid haldoklik, néhány csepp műszerész olaj a ventinek és befogod a száját vele egy pár hónapig ha szerencséd van. de jó ha nézel új venti után. ha ritmikus tipikusan VGA venti lesz, mert ott kicsit gyengébb motor van és ha a portól már eltömődött akkor nagyobb erőfeszítés miatt hullámzóan próbálja forgatni. de lehet táp venti meg hát venti is. proci is lehet bár az ritka mert ha gyári hűtőd van akkor többnyire márkásak és ritkábban fordul elő szorulás. időnként 2-3 havonta érdemes a gépet amúgy kifúvatni, pláne ha földön van.
2011. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hdd is lehed hdsentinelem nézd meg
2021. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!