Miért álltak meg a processzor órajelek 3 és 3.5GHZ körül?
Figyelt kérdés
már mint ami az alapot jelenti, persze húzni lehet őket, de ha valaki bemegy a boltba akkor átlagba 3 és 3.5ghz közötti procikat kap. miért ? miért nem halad feljebb és feljebb?2011. febr. 25. 16:02
1/5 anonim válasza:
Mostanában inkább a magok számának növelésére álltak át.
2/5 anonim válasza:
Mert a programok egy jó része így vagy úgy több szálon fut, ahhoz pedig ideálisabb a többmagos processzor, mint az alacsony szinten "többmagosított". A fejlesztések is ebbe az irányba mentek el. Valamint a magasabb órajellel magasabb fogyasztás és hőveszteség jár, ami főleg notebookok esetén nem túl szerencsés.
3/5 Osynho válasza:
Az órajelnek nem sok köze van a számítási teljesítményhez. Már egy Core 2 Duo is 2x gyorsabb azonos órajelen, mint egy Pentium 4. Egy új i7-es pl még durvább. És ehhez jön még a több mag + a HT. Szóval azért halad feljebb és feljebb. :)
4/5 anonim válasza:
Mert ma már ugyanakkora órajelből ki lehet hozni nagyobb számításui teljesítményt.
5/5 anonim válasza:
Azért mert, a magas órajel miatt több hőt termelnek, és azt meg hüteni kell, és észerübb volt többszálasítani. De neézd emg a korábbi 2 magosak csak 2 ghz körüli sebességgel jöttek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!