Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Digitális beltéri egységet,...

Digitális beltéri egységet, ill. a videót hogyan lehet összekötni a számitógéppel?

Figyelt kérdés

A számitogép xp op.rend.van benne egy WinTV-HVR 1300

maga a gép 1\2-éves de a tv kártya még nem müködött.

A videoval az a problémám,hogy kép van de hang az nincs.

A tv-kártya elvileg veszi a digitális és az analog jelet is de én nem tudtam életre kelteni.

A rádiot azt szépen veszi.


2008. febr. 1. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A beltérit szerintem az antennabemeneten lehet a kártyára kötni (sőt biztos). A videóhoz digitalizáló kártya kell, vagy ha van a TV -kártyán ilyen funkció, akkor nézd meg milyen bemenet van rajta. Talán S-Video. Szerintem a régebbi karik nem tudják fogadni a videójelet.
2008. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolónak: A WinTV-HVR 1300 egy hibrid tunerkártya, így van bemenete, tehát "digitalizálókártyaként" is működik.


Szia!


Kicsit értelmetlen a kérdésed :(

A WinTV-HVR 1300, ha jól tudom egy PCI-os DVB-T kártya. Azt nem kell összekötni a "géppel", hiszen a gép PCI portjába csatlakozik.

A DVB-T kártyák igen "nehéz esetek", feltétlen nézd meg a gyártó honlapján (hauppauge), hogy van-e friss driver, ha van akkor azzal próbálkozz.


A hang szintén egy nehéz eset, abban az esetben, ha nem a gyártó saját programját használod (pl. Christv, Dscaler...) Viszont van rá nagyon "egyszerű" megoldás. A hangkártyád LINE IN bemenetére kösd a videó hang outját, kicsit állíts a hangbeállításokon (felvételhez hasnzálja a line in vonalat, ne legyen némítva), és máris meg fog szólalni a videó a pc-den. Ezt a felvevőprogival (amivel digitalizálni akarsz) be tudod állítani, hogy nem a tuner saját hangbemenetét hasnzálja, hanem a hangkártyáét. Így lesz hang a felvételen is.


A tunered DVB-T része pedig értelemszerűen akkor működik, hogy DVB-T szolgáltatási területen laksz (Budapest, Kabhegy és egy "igen nagy" kör.)

A kárty analóg részének működni kell mindenhol. Próbál meg Christv-vel vagy Dscalerrel.


Sok sikert.

2008. febr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!