Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik ma kapható, olcsóbb...

Melyik ma kapható, olcsóbb tápnak a legjobb a hatásfoka? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ugye a hatásfok úgy van, hogy minél jobban használva van a táp, minél több W-ot ad le, annál jobb a hatásfoka.

Mivel nekem nem egy erőművem van, 65W-os proci, 60W-os videokártya, és egyéb alap dolgok, így legyen az egész terhelve 180W, netezés közben pedig 80-90W. (ezek az értékek a táp által adottak.)

Na tehát én ezek az értékek mellett szeretnék valami jó hatásfokú tápot venni, nem kell túl nagy, elég egy 430-500W-os táp is, a lényeg a minőség, garancia, védelem, és persze a hatásfok.

Amiket nézegettem, FSP Saga II 500W, Corsair CX430, Gigabyte SuperB 460W.

Nem feltétlen ezek közül szeretnék egyet, de ebben az árkategóriában (max 13 ezer Ft)


Tehát valami olyan minőségi tápot szeretnék, ami kis teljesítmény mellett is jó hatásfokot produkál.


A válaszát mindenkinek előre is köszönöm!


2011. febr. 21. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
20-30000Ft-tól gondolkodj a hatásfokokon, addig felesleges.
2011. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BeerHunter ***** válasza:

Ennek a konfignak mi a bánatnak 450-500 Wattos táp?


400 Wattos FSB, de inkább Corsair bőven sok. Hatásfok idevagy oda.


Használhatod maxon kb. 10 évig, akkor se fogja behozni az árát egy olyan, amire pályázol.

2011. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egy 400wattos fsp bőven elég lesz neki, ipon-on már ~8 ezerért kapni
2011. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Osynho ***** válasza:

"Ugye a hatásfok úgy van, hogy minél jobban használva van a táp, minél több W-ot ad le, annál jobb a hatásfoka. "


Nem így van! A hatásfok egy emelkedő, majd csökkenő görbét ír le, nagyon alacsony, 20% alatti terhelésnél illetve 80% feletti terhelésnél csökken (bár ez táponként eltérő valamelyest). Általánosságban elmondható, hogy 50% körüli terhelésnél a legmagasabb a hatásfok.

A te konfigod még véletlenül se fogyaszt annyit. Nekem Phenom II B45, 3,45ghz-en + HD6870-es vga terhelés nélkül 80W alatt eszik, Cod: Black ops alatt 210W környéke jött ki, Furmark + IBT alatt 260-270W.

Ajánlott tápok: FSP SAGA II, APN, GHN, Chieftec CTG. Ezek 80% körül vannak, olcsók, halkak, emgbízhatóak.

Következő fokozat a 80+ Bronze, ide tartozik pl az FSP Bluestorm II Bronze.

Még feljebb vannak a silver, ill gold tápok. Értelem szerűen ezek eléggé túlárazottak. Még talán az FSP Aurum család ami valamennyire megfizethető, a 400-as van 18e környékén. Ez már 90% körüli hatásfokkal bír.

2011. febr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!