Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem érzékeli az egyik partíció...

Nem érzékeli az egyik partíciómat a gép, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Win xp telepítése közben az 500 gigás winchesteremet egy 300 és egy 200 gigás partíciókra bontottam, viszont a sajátgépben csak a 200 gigásat észleli..

az eszközkezelőben így írja: teljes méret: 500 gb

elérhető: 200 gb

foglalt: 0 gb


szóval a 300 gigám eltűnt...


továbbá nem tudom újratelepíteni a rendszert, mert nem enged bootolni cd-ről, ezt írja ki:

Disk boot failure, insert system disk and press enter


Köszönöm a segítséget.


2011. febr. 19. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg egy partíció-kezelő programmal. Ha az sem érzékeli, akkor valószínűleg nincs is, esetleg törlődött (pl. egy vírustól). Próbálj meg új partíciót létrehozni 300GB-tal, ha nem engedi, baj van. Ha pedig a program mutatja, akkor töröld, és ugyan úgy csináld újra a partíciót 300GB-tal.
2011. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

F2 / Del gomb megnyomására belépsz a biosba majd beállítod, hogy lemezről induljon a rendszer.


Kell egy jó xp sp3 telepítő, és törlöd az eddigi partíciókat, majd:

C - nek elég mondjuk 50gb tehát 51200

( érdemes ennyi ha később váltanál mondjuk win 7 re )

Erre felrakod a windowst.

Vezérlőpult , felügyeleti eszközök - számítógép kezelés alatt megváltoztatod a dvd író meghajtó betűjelét E-re.

És ez után létrehozol a maradék nem megformázott területnek, kb (438gb ) egy új partíciót, formázod.



Szerintem hiba 200/ 300 gb ra osztani a hdd, mert akkor mindegyiken tárolsz adatot, így ahogy fenn levezettem ha bármikor gond van, törölheted a Windowst és az összes adatod ott lesz a 438gb os partíción.


üdv.

2011. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!