Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SD kártya írásvédelme hogy...

Az SD kártya írásvédelme hogy működik?

Figyelt kérdés
Ha egy SD kártyán azt a kis pöcköt lock-ra rakom, akkor 100%, hogy semmi nem fog ráíródni a kártyára, vagy valahogy meg lehet kerülni a védelmet? Elsősorban a vírusok miatt érdekel.
2011. febr. 19. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írja semmi, nem szoftveres a védelem (tehát a vírus el kell húzza a pöcköt :) )
2011. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor suliba SD kártyán viszem a fájlokat :D
2011. febr. 19. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Ellentmondok, Canon fényképezőkre van a CHDK (canon hack..) program, ami csak akkor aktivizálódik (ad lehetőséget olyan felvételi módokra, ami nincs az eredeti szoftverben), ha IRÁSVÉDETTEN teszem bele az SD kártyát. Ha nem írásvédett, akkor normál módban indul.

Írásvédetten teszem be és FELÍRJA a képeket a kártyára!

2011. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy az olvasó érzékeli, hogy a kártya írható-e vagy sem. Így az a canon hack nevű cucc egyszerűen figyelmen kívül hagyja a pöcök állását. Most kipróbáltam, hogy lezárom az SD kártyámat, de az olvasóba csak annyira megy bele a kártya, hogy a pöcök kilátszik belőle. Így a pöcök állásától függetlenül tudtam írni a kártyát...
2011. febr. 19. 20:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez a CHDK viszont nagyon érdekesnek tűnik, lehet, hogy majd kipróbálom.
2011. febr. 19. 20:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.. Nekem az egyik kártyáról elveszett a pöcök, írásvédettnek titulálta minden eszköz (akkor még nem tudtam a Canon dologról) oda kellett valamit ragasztanom, hogy használni tudjam, ma is megvan.

Az eszközök a pöcköt fizikailag érzékelik, abból "dolgoznak".

2011. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!