Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy menyi FPS-em van az...

Hogy menyi FPS-em van az mitől függ? Mert halottam aki azt mondta hogy a videó kártya a másik azt hogy a processzor? Most melyiken függ inkább?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérek
2011. febr. 13. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Játéka válogatja, de mindkettőtől. Minél erősebb, gyorsabb a rendszer annál több fps-t produkál. Leegyszerűsítve :D
2011. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A számítógép szinte összes elemétől függ.
2011. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdem mert ismerősőmnek 4 magos procija szar 13e forintos videókártyája és source-ba 300 fps-e van és más meg azt mondta hogy a videókártyátol???
2011. febr. 13. 19:10
 4/8 Captain Frájer ***** válasza:
100%

Hiába van jó processzorod, ha a vidikari szenved a textúrákkal és az effektekkel. Hiába van egy istendrága csúcs vidikarid, ha a proci nem tudja elég gyorsan előteremteni a program elemeit. Hiába van szuper procid és szuper vidikarid, ha a feladatsorok mindössze 128MB-nyi RAM-on kell várakozzanak. A gép minden elemének nagyjából ugyanolyan erősnek kell lennie. Az nem probléma, ha egyik komponens klasszisokkal gyorsabb a többinél, az már annál inkább, ha az egyik komponens klasszisokkal lassabb a többinél. Ezt úgy hívjuk, hogy szűk keresztmetszet.

Szóval a gépben inkább minden alkotó legyen erősen középkategóriás, mintsem egy ősrégi hardware mellé beszerezni egy méregdrága valamit. Mindentől függ minden :) Persze a mai játékok inkább vidikari igényesek, ami azt jelenti, hogy manapság már minden játék nagyjából egységes processzor és RAM igényekkel rendelkezik, s egyedül a videokari igények azok, amik játékról játékra hatalmas eltérést mutathatnak. Ha fejlesztés miatt kérdezel, akkor előbb pillantást kell vetni, hogy jelenleg te mit használsz és, hogy mennyire alkalmas az még az elkövetkezendő időkre, mivel az embernek itthon ritkán van annyi pénze, h egybe fejlesszen konfigot, s ezért inkább a lépcsőzetes fejlesztést javasoljuk.

2011. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
És arra is válaszolna valaki pls hogy az miért van hogy egyszer 150-170 az fps egyszer meg 40-50-60 és igy ugrál... :S cod4ben ez miért van?
2012. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom regi a kerdes de vsynceld le elozo:D
2013. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Most ez 2 dologtól függhet vagy a monitor képfrissitésétől vagy a vga bitek számátol sztem semmi mástól .. Mert kiprobáltam több játékot is és azt vettem le hogy 60 fps felé nem ment soha semmilyen játéknál pedig probáltam gtx 660 gtx 1060 as kártyán is és max 60 fps t produkált de grafika szép volt .. a kártáyim 192 bitesek voltak és monitorjaiom pedig 60 hertzesek..
2017. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
na most jöttem rá vsynch et kell kikapcsolni :D
2017. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!