Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vagy AMD? Melyik miért?

Intel vagy AMD? Melyik miért?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb?

Miért?

Tapasztalatok?


És ha nekem a teljesítmény és az élettartam a fontos melyiket vegyem?


2011. febr. 4. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én intelre szavazom.
2011. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nagy teljesítmény kell, akkor Intel.


Ha számít a pénz, akkor AMD, mert ugyanannyi pénzért nagyobb teljesítmény kapsz.

2011. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És melyik jobb élettartam oldalról?
2011. febr. 4. 20:57
 4/13 tamasoft ***** válasza:
Intel. Valamivel kisebb az üzemi hőmérséklete. De mindegy amúgy, mert hamarabb elavul, mint tönkremegy egy proci pl.
2011. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Extrém tuning nélkül, és megfelelő hűtés mellet egy processzor évtizedekig is működő képes :)
2011. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen évtizedekig, de 1 év után elavult lesz :D:S


Amúgy AMD! Azért mert egy Phenom 970-es 50.000ft, egy Intel Core I7 100e, és az AMD erősebb. Ár/telj. aránya sokkal jobb. és ha a 970-esre veszel egy jó hűtőt, ugyanott vagy mindenben mint az I7, csak spóroltál kb 40.000-et.


én úgy vagyok vele hogy az Intel a gazdagoknak, az AMD az okosabbaknak való :D

2011. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha most vennék akkor i5 2300-at vennék, de ez csak proci, mert a hozzá való lapokkal van egy kis gond, és csak áprilisba lesznek jó lapok hozzá. Ha minden jól megy akkor cserélek is:)
2011. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem teljesen igaz, hogy az AMD olcsóbb.

Az előző példára:

i5-2400 kb. ugyanannyiba kerül, mint a 970, viszont gyorsabb. :) Igaz, az alaplap drágább egy kicsivel, de szerintem ennyit megér a teljesítmény és az alacsonyabb fogyasztás.


Én főleg Intel párti vagyok, de az olcsó kategóriában mégis az AMDt választanám, mivel többet kapsz a pénzedért. A közép és felső kategóriában, mint ahogy a fenti példában is, inkább az Intel mellett döntenék.

2011. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az implicit költségekre is figyeljetek!! :P
2011. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tamasoft ***** válasza:
100%

Az Intel mindig fél lépéssel előrébb jár. A piacon más szereplő nem is nagyon fér el, annyira lefedi a két mamut gyártó.

Az Intelnek valamiért nagyobb a piaci részesedése. Az AMD kicsit többet fogyaszt. Normál használat mellett nehéz dönteni mégis. Kb. melyiknek szebb a doboza alapon sem lehet túlzottan mellé nyúlni, ha nem csúcson akarjuk járatni. Én inteles vagyok, méghozzá azért, mert az intel csipkészlet számomra megbízhatóbb, pengébb. És intel csipkészlethez intel proci dukál.

2011. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!