Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Partíció formázás hogyan, ha...

Partíció formázás hogyan, ha csak Ubuntu-t akarom törölni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Windows 7 van a gépen, mellette feltettem az Ubuntu-t. Még akkoriban csináltam egy full üres partíciót, és az ubi (elvileg) automatikusan oda telepítette magát. Most szeretném letörölni az ubuntu-t, hogy a kubuntu tiszta lappal indulhasson. Azt hittem, hogy csak törlöm az "E"-t (amit anno az ubihoz csináltam), majd win7cd be és boot.ini javítás. Na most az van, hogy a fene tudja, mi ez a kib..... sok partíció? Ubuntu most komolyan így csinálja? Melyiket kellene törölnöm? A "C" és a "D" biztos marad, minden más mehet? Vagy a "System Reserved" kell?


Hogy azért érthető legyen:

[link]


2011. febr. 2. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem törölheted a nem kellőket, és javaslom hozd létre manuálisan a kellő partíciókat, így csak 2 (de ha nem kell swap, amolyan virtuális memória, akkor 1 partíció is elég), majd a telepítéskor azt add meg, így nem hozhat létre csak úgy partíciókat. A System Reserved valami NTFS partíció, biztosan nem a Linux-é.
2011. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt törlöd a linuxos partíciókat, ments át mindent a home partícióról!
2011. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Rendben, köszi!

2. válaszoló: Pontosan miért? A programokat ott tárolja? Azokat úgyis csak kijelölöm KPackageKit-ben és telepítem, a szeméyes adataim pedig egy külső vinyón vannak. De azért kösz!

2011. febr. 3. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!