Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik monitornak van a...

Melyik monitornak van a legszebb képe szerintetek?

Figyelt kérdés
Monitort nézegetem ,de nem tudom eldönteni hogy milyet vegyek szeretnék 1 megbízhatót és nagyon szép képe legyen és ha tudnátok segíteni annak örülnék. 5 ms alattit szeretnék mindenképpen.
2011. jan. 28. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annak a legszebb a képe, aminél nagyobb az arány. Pl. 5000:1 az már egész jó.
2011. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm.

és márkától az független ?

2011. jan. 28. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ menyit szánsz rá!


[link]

2011. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*nny
2011. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na milyen monitorod lesz? :D


Amúgy LG vagy Samsung márkát ajánlanék. Nekem LG, havernak Samsung volt még eddig, semmi panaszunk nincs.


Mondjuk ez is nagyon jó, árban is :

[link]


Nekem ennek az öccse van, w2043s

2011. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen van: [link]

Elég szép képe van

2011. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hmm ez az útolsó 2 link nagyon tetszik köszönöm a segítségeteket. a pénz amugy most nem izgat mert van ilyen árba pénzem csak szép legyen. LED monitorra gondoltam amúgy a HD monitor az jobb ?
2011. jan. 28. 20:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazából a HD az teljesen független a LED-től...

Egy monitor lehet HD-s és LED-es is egyszerre.

Míg a HD a felbontást jelenti (1920x1080), addig a LED a háttérvilágítást. Azonban fontos tudni, hogy teljesen LED-es monitor ill. TV (tehát, hogy minen pixel egy LED) nem létezik (van, csak nagyon drága, nem árulnak...), a jelenlegi LED-es technikák a kijelzőt pici részekben világítják meg hátulról. A színeket a megszokott LCD technológia szolgáltatja (folyadékkristályok "forgatásával" más színt enged át, így más színt érzékelsz). A LED azért jobb, mert így a fekete területeken gyakorlatilag kikapcsol a világítás, így egyrészt a fekete az fekete lesz és kevesebbet fogyaszt.

Érdekesség, hogy a CRT monitorok sokkal jobb képet adnak, mint a ma forgalomban lévő legtöbb monitor. Ez azért van így, mert a CRT-nél ugye az a pixel amit nem használok az nem működik (nem világít :D), így fekete marad. Tehát ezért maradj a LED monitornál.

HD-ról annyi, hogy ez csak a felbontás, tehát hosszú illetve a rövid oldal szorzata. Ha megnézed, akkor ugye 1920*1080 = 2073600 pixel, ami rengeteg :D tehát ugye akkor marad a HD. Monitor vásárlásánál érdemes figyelni a válaszidőre is. Leegyszerűsítve ez az az idő, amíg a folyadékkristályok elfordulnak, így megváltozik a kép (érdekesség, hogy 3D képernyőknél nagy probléma az ún.áthallás, mely a kristályok "lassúsága" miatt van, tehát már megy a másik szemnek a kép, de te még mindig az első szem képét látod halványan). Itt 5ms-nél alább ne tegyél. Figyelj még a monitor méretére. Személy szerint nekem 20" és az alatt kicsi. Az ideális méret 24-25". Persze néha elég fura, hogy a kilépés gombtól a START gombig elfárad a szemed és a nyakad...

Bocs, hogy ennyit írtam :D

2011. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem nem ellenkezőleg nagyon sok érdekes dolgot mondtál ami teljesen lekötött és külön köszönöm hogy ennyi időt szántál h leirtad :-)
2011. jan. 28. 21:35
 10/11 A kérdező kommentje:
igen az egyik barátomnak van 1 samsunk 27"sa és hát azon ellehet nézni filmet de tényleg elfárad a szemem amikor neteztem rajta.
2011. jan. 28. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!