Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet megcsinálni azt,...

Hogy lehet megcsinálni azt, hogy alaplap nélkül molexen kapja az áramot a cucc?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy 9 ventilátort rákötök molexen keresztül egy 400 wattos tápra. Hogy lehet megoldani azt, hogy a 20 pines végét ne kelljen alaplapra kötnöm, de a ventik mégis menjenek 12 volton?
2011. jan. 28. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:

20pin? a molex-ben 4 vezeték megy. neked fekete meg piros kell (a két fekete ugyanaz)

kell némi vezeték, forrasztó páka meg egy kis türelem.

9 ventillátor 12volton egy molex csatiról? sok lesz az

2011. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Oszt hány wattosak összesen?
2011. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát kösd rá és kész, mi akadályoz meg ebben? A feketéhez képest a piros 5 V-on van a sárga meg 12-n.
2011. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

9 venti max icmétlem MAX 10 wattot fogyaszt tehát nincs értelme 400!! watos táppal hajtani


veszel 1 ac/dc tápot pl router switch stb 12 volt jön ki és simán megeteti azt a 9 ventit


őszinte részvétem a zajártalom miatt

2011. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
AT-s táppal megoldható, mivel ott a tápegységet kapcsolod a kapcsolóval.
2011. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te jó ég, hogy a google mire nem képes...


[link]

2011. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na szóval:

Először is köszönöm az utolsó válaszadónak, aki egyedül megértette a kérdést.

Ezek nem sima mezei ventilátorok, hanem szerverekbe valók. Egyenként 14.4 wattosak, 1.2 Amperesek. Ezeket szeretném rákötni különféle molex elosztókkal egy 400 wattos tápra. (Két 12voltos ágon 3-3 molex) Mivel ha szimplán bekapcsolom a tápot, alaplap nélkül (mint az írtam is) meg se moccannak. Ezért kérdeztem, hogy alaplap nélkül hogy lehet megoldani. Mivel egy 236wattos ellenállás kéne (ami nem létezik sajnos), ezért döntöttem a táp mellett. Egyébként szélcsatornát építek, amihez nehézkes lenne egy komplett alaplapot szerezni, csak hogy a ventik elinduljanak. Rátérve a zajra, ez sajnos nem igen izgat, már megszoktam. Utolsó válaszadónak mégegyszer köszönöm!

2011. jan. 28. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!