Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel jobba 1333MHZ-es...

Mennyivel jobba 1333MHZ-es DDR3-as RAM, mint a a 800MHZ-es DDR2-es?

Figyelt kérdés

A szerelő azt mondta,hogy kicseréli a ddr2 800mhz-esem 1333-ddr3 ra ingyen.(4GB)

Tudom,hogy a ddr2-es drágáb,de azért megéri kicsrélni?

Lesz érezhető külömbség?


2011. jan. 24. 12:18
 1/6 zsomkovacs ***** válasza:
A 800 MHz-s DDR2 modul adatátviteli sebessége 6400 Mb/s, az 1333 MHz-s DDR3 modulé 10667 Mb/s. Szerintem ez igencsak érezhető. Ha belemegy az alaplapodba, megéri váltani.
2011. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogyan cseréli ki. Mivel nem azonos a két memória foglalata, így nem lehet csak a memóriát cserélni, akkor alaplapot is kell és akkor már lehet hogy processzort is. Vagy olyan lap kell hozzá amiben mind a kétféle foglalat van (ez elég ritka).


Gyorsabbnak gyorsabb lesz, de nem fogsz érezni szinte semmi különbséget, mivel a gyakorlatban minimális az érzékelhető differencia.

Az hogy megéri-e elég relatív, mivel jelenleg még biztosan nem tudni merre fog menni, melyik ram típusnak az ára. De valószínűleg megéri.

2011. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ok.


Köszi!


Az alaplapom fogadja a DDR2és3 memóriát is(Gigabyte Combo)

2011. jan. 24. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon érezhető a különbésg. De ha most lecseréled a ddr3-ra akkor később azt már nem kellesz venned platformváltáskor, és most a ddr3 egészen olcsó. Én ingyen cseréltetném, de vmi jó minőségü ramot tegyen bele arra figylj.
2011. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 24. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy gyorsabb SŐT ha rosszabb a memóriamodul időzítése lehet még lassabb is lesz nem hogy gyorsabb

a 4GB memóriához 64 bites op renszer kell különben a géped csak 3 at fog használni

2011. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!