Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 nem lát elég ramot....

Windows 7 nem lát elég ramot. Miért?

Figyelt kérdés

32 bites windows 7 van a gépemen és 4 GB ram. A rendszer azonban csak 3 GB-ot tud használni belőle.

Ezt írja pontosan: "Telepített memória (RAM): 4,00 GB (3,00 GB használható)

A 64 bites változat mennyit tud kezelni, és mennyiben más mint a 32 bites?


2011. jan. 24. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

14:23:


Látom még mindig nem érted. Pedig egyszerű matek az egész. :)

Egy 32bites rendszer 4gigabyte ramot tud kezelni. Pont. 4gigabyte=4*1024=4096

Tehát adott 4096mb ram.

Ha emellé beteszünk még egy mondjuk 32mb-os videókártyát (vagy bármilyen eszközt amin van fizikálisan memória),

akkor elvileg ugye 4128mb memóriát kéne lekezelnie a rendszernek. Na de itt jön a bibi, egy 32bites rendszer csak 4096mb-ot tud lekezelni. Szerinted ez esetben melyik a logikusabb? Ha a videókártyától vonja meg azt a 32mb memóriát, vagy ha a rambtól vonja meg? Hát, ha a videókártyától tenné, akkor az működésképtelen lenne, ezért a ram moduloktól vonja el. Szóval akkor mennyi memóriát fog látni a ram modulokból a rendszer? 4096-32=4064mb-ot. 256mb-os kártya esetén meg 3840-et, 512-es esetén 3584-et, 1gb-os kártya esetén meg 3072-öt.

Persze ezekbe még a 1-2 megás memóriát tartalmazó további eszközök nincsenek bekalkulálva, ezért ez csak körülbelüli érték. De nagyságrendileg helytálló. :)

2011. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 bp1985 ***** válasza:
Elvileg ma jön egy gép, amibe 4 giga ram van alaplapi vga-val, ami 32 megás. Majd megmutatom neked, hogy mennyit kezel, illetve lát belőle a 32 bites. Csak, és kizárólag a te kedvedért fogok 2x telepíteni. Nem tudom, hogy milyen területen dolgozol, de az informatikát inkább felejtsd el, mint munkaterület.
2011. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

lol. :) Rendszergazda vagyok, egy közepes méretű kereskedelmi cégnél. Azonban előtte 3 évig számítógép boltban dolgoztam, szervizesként. :) Kérem a tesztelésedet képekkel alátámasztani. Öröm lesz nézni. :)


Megspórolhatnád amúgy a kétszeres telepítést. Elég lenne csak utánaolvasni: [link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 GyulaT válasza:
Tehát nekem, van egy régebbi gépem, aminek az alaplap 2 GB RAM-ot támogat bővítettük is 2 GB ra az egyről és tettünk bele agy 512-es videókártyát, és nem tudtuk miért tud csak 1,5 RAM-ot tehát ezért, most már értem. Köszi a felvilágosítást.
2014. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!