Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy HP Compaq mx6110 laptopom...

Egy HP Compaq mx6110 laptopom van. A hiba a következő, nem tölti be a rendszert. A képernyőn csak a HP logó és F10-ROM Based setupés alatta F12-Network Service Boot. Mi lenne a megoldás, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 08:10
 1/4 zsomkovacs ***** válasza:

Nem sok köze van a programozáshoz...


Mindenesetre ez így egyelőre kevés a hiba okának felderítéséhez... Elindult már valaha bármi a gépen? A hiba előtt volt kékhalál vagy ilyesmi? Egyéb korábbi (nem túl régi) hibák?


Ez így sok minden lehet... Láttam már BIOS memóriatesztjét végtelen ciklusban futni egy hibás memóriamodul miatt... Lehet, hogy a Boot Sequence van elállítva... Esetleg bent maradt egy CD, és az okozza a gondot.


Mindenesetre nyomd meg az F10-et. Ne állíts át egyelőre semmit. Csak nézd meg, hogy

1) lát-e a BIOS merevlemezt

2) van-e bármi a Boot Sequence-ben. (valószínűleg CD-ROM, Hard Drive, Network)

2011. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmit a gép előző életéről,mert igy kaptam és szeretném megvenni,de nem tudom így kipróbálni se.
2011. jan. 23. 08:58
 3/4 A kérdező kommentje:
mennyit lehetne így érte adni?
2011. jan. 23. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Legjobban akkor jársz, ha semennyit, mert nem tudni, hogy mi lehet a hibája. Akár az is előfordulhat, hogy mondjuk az alaplap hibás. Ezesetben viszont kuka az egész laptop, tehát nem ér túl sok pénzt.


Persze az is lehet, hogy csak apró hibája van, de ezt így ebből nem tudjuk megmondani. Próbálgatni kéne, és rájönni, hogy mi a gond, majd csak utána megvenni esetleg.

2011. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!