Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata HDD kissé régi alaplapba?

Sata HDD kissé régi alaplapba?

Figyelt kérdés

Gigabyte alaplapom k8 alaplapom van, nforce 3 250 chipsettel, és most 120 gb-os IDE winyo van benne, amin az xp is van.

Vettem egy sata-s Samsung H502IJ winyot, beleraktam, és a secondary boot ugyebár cd rom-ra van téve, és indításkor folyton azt olvasta, és nem jött be kép se (bár nem tudom miért lenne sec bootolás, ha ott a master winyo). Ha a sata-sat kivettem akkor ugyanúgy ment minden.


2011. jan. 22. 21:37
 1/6 A kérdező kommentje:
A BIOS-t is átnéztem, de nem nagyon találtam benne olyasmi beállítást, bár nem értek nagyon hozzá.
2011. jan. 22. 21:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Az hogy a HDD master semmi köze a bootoláshoz. Az bootol ami a BIOS-ban előre van írva csak ha nem talál boot szektort akkor lép tovább. Egyáltalán kezeli a lap a SATA HDD-t? Amúgy meg elég zavaros amit írsz. A SATA HDD-n nincs semmi gondolom, akkor a telepítő bootolés megkérdi mit csináljon a HDD-vel
2011. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha belerakom a sata HDD-t, akkor mért nem bootol ugyanúgy? Még ha nem kezelné akkor is ugyanúgy kéne bootolnia sztem.
2011. jan. 22. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem ártana neki egy bios frissítés! nálam az megoldotta a problémát
2011. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sata lemezen van egyáltalán rendszer?

Ha van, akkor állítsd a bios-ban az első helyre és arról fog bootolni.

2011. jan. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani, most már működik, sztem amikor beletettem a gépbe a sata-t, akkor a másik winyo kábele nem érintkezett jól, este megpróbáltam még1x és működött.
2011. jan. 23. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!