Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 6 éves gép.2,6 os proci,256...

6 éves gép.2,6 os proci,256 ati vid kari,160HDD,512RAM. Mi lehet a baja? Lent.

Figyelt kérdés
1 hete raktam újra és semmi se változott azóta. Bekapcsolom. MSN+Internet+media player. torrent kilőve. fél óráig jó kb...aztán már msn ből internet ablak átváltás nehézkesen megy...meg lefagy mneg kséöbb írja be amit beirok a billentyűzeten. Youtuben vagy sportmotorn videót nézni nem tudok mert laggol. Mi lehet a baja?? Már teljesen kikészít.... :(
2011. jan. 21. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem is tudom... valószínűleg az, hogy 6 éves. BINGÓ!
2011. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy 6 év után még beindul... a gépek 90%-a ezt nem mondhatja el magáról!


1. voltam

2011. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem a 6 év miatt lassul be, hanem mert nagy lett mára a programok, oldalak memóriaigénye. Szerintem ha bővítenéd a memóriát, akkor simán elketyegne még pár évig.

Internetre, letöltésre használható volna 2GB rammal.

2011. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondtam, hogy a kora miatt lassult le, hanem mert már öregek a cuccok, sokat szolgáltak. Egy 80 éves öregember sem azért lassú, mert a kora 80-at mutat, hanem mert öreg. Azért van különbség... :D
2011. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Rakj bele memóriát még. 2-3 GB-ot legalább
2011. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Zsír, hogy javasoljátok a memóriabővítést, de az sem biztos, hogy működne... sőt!


Elvben tényleg segítene a RAM bővítés, de gyakorlatban több gond is adódhat. Nem biztos, hogy tudná kezelni a 2-3GB RAM-ot, több okból is: 1) Mert öreg, és talán alapból nem bír el annyit a gép. 2) Mert öreg, és már képtelen feldolgozni a több RAM-ot. A legelső gépem, lehet hülyén hangzik, de attól gyorsult be, hogy az 512 RAM-ot 256-ra cseréltem (nagyon régi gép, van már ennek 10-11 éve is). Csak mert azok az elavult hardverek jobban elbírták a kevesebbet... csökkent a teljesítmény, de nőtt a sebesség.

2011. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdező meg tudja nézni a neten, hogy mennyit bír az alaplapja... :) Azért nem írtam konkrétan.

Az ilyen idős lapok általában már megküzdenek 2 gigával.


Mondjuk ha SD-s, vagy sima DDR-es, akkor többe kerülne a bővítés, mint amennyit az egész gép ér.

2011. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Talán azt nem tudtátok, hogy van olyan Pentium 3-as alaplap, aminek négy memóriahelye van, és megbírkózik 2GB memóriával is... (4*512MB) No meg két darab Pentium 3-as processzorral mellette, és egyáltalán nem mondanám lassúnak sem... (mármint a korához képest...)


A legegyszerűbb és legolcsóbb, hogy gyorsabbnak tűnjön, egy Linux rendszer.

Második a memória, mivel nagyon valószínű, hogy annak hiánya miatt lassul le. (Mivel megtelik és a gép kénytelen a lassú merevlemezt használni helyette.)

2011. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Asszem sima DDR-es. Hogyan tudom ezt megnézni? Everestel? ALaplap a honlapján 4 gigát ir a RAM-ra. Ahogy szoktam nézegetni az eszközkezelőt általában 100% a CPU. Ha kinyomom az msn-t akkor lejjeb megy. Az elöbb ment 30%on kb. elkezdem mozgatni az egeret gyoprsan azt fel ment 99%-ra.... :DD
2011. jan. 21. 16:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is ram bővítést javasolok.Az én gépem 5 éves,fél évvel ezelőtt vettem bele 1 Gb-ot,és így már teljesen jó nem homokórázik mint régebben.Internetezésre,meg amire kell jó.Így mist 1.5 giga ram van a gépemben.
2011. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!