Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom bővíteni a...

Hogyan tudom bővíteni a számítógép memóriáját?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz és ha válaszolsz kérlek részletesen írd le mit csináljak és hogy kb mennyibe kerül majd! Köszönöm!
2011. jan. 21. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
szakemberre bízd, mert még kinyírod a drága memóriamodult, a testedben lévő elektrosztatika miatt.
2011. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Nem, ne azért ne nyúljon hozzá mert elrontja, hanem mert nem való olyannak piszkálni a gépben, aki nem ért hozzá. Én nem foglalkozok azzal, hogy antisztatikus kesztyű legyen rajtam, mégsem rontottam még el egyet sem.

Kérj meg egy ismerőst, aki ért hozzá, mondd meg neki hogy most mennyi van, ő majd tudni fogja, hogy milyen kell, mennyi, egyáltalán érdemes-e bővíteni.

2011. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kicserélése egyszerű, a számítógép oldalát leveszed, és az alaplapon egy szabad (üres) memória slotba az újat benyomod.

[link]


Milyen memóriát vegyél? Ez függ az alaplapod típusától és a vásárolni kívánt memória méretétől. Több fajta memória létezik (pl. SDram, DDR2, DDR3 és a működési frekvencia szerint).

Ha a már meglevő memória mellé szeretnél, akkor azzal megegyező típust válasz.

A régebbi típusú memoriák általában drágábbak mint az újak (talán mert már nem gyártják olyan nagy mennyiségben) ezért érdemes (ha az alaplapod engedi) a régebbi típusú helyett egy új típusú, nagyobb megvétele.


Árakat itt találsz

[link]

[link]


Tehát amit figyelj: milyen típus kell (SDRAM, DDR2, DDR3 ?) és a memoria mérete (manapság a 2GB ram már ajánlott)


Egyszerü, igaz? ☺


De ha van egy hozzáértő ismerösöd inkább kérd meg a segítségét.

2011. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!