Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vibrál a kép ha csatlako...

Miért vibrál a kép ha csatlakoztatom a kábelt?

Figyelt kérdés

van egy Leadtek winfast tv 200 tunerem és amikor rácsatlakozok a koax kábellel akkor a monitor elkezd egyből vibrálni!

Ez mitől lehet?

de amikor lehúzom akkor már nem vibrál a kép!

Én kábelhibára gyanakodok vagy lehet hogy a tv tuner rossz! (de akkor elméletileg csatlakozás nélkül is iennek kéne lenni!)


2011. jan. 19. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Azon a koax kábelen a hagyományos tévécsatornákon kívül még 1000 más dolog közlekedik általában, pl. digitális tv, internet telefon meg ilyesmi. Simán okozhat és okoz is interferenciát. Ha a monitorod vagy a kábele nincs megfelelően árnyékolva, akkor simán történhet ilyesmi.


Nekem a monitoron "esett az eső" az eredeti kábelével, amíg nem vettem hozzá egy jobbat.


Mindez persze analóg monitorra igaz, ha digitális monitorod van, akkor máshol kell keresni a problémát.

2011. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de a probléma akkor jelentkezik ha a kábelt a tv tunerre csatlakoztatom!

de amúgy nincs semmi baj vele!

LG LCD monitorom van!

2011. jan. 19. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy LCD, rohadtul nem számít. Nekem is analóg LCD-m van. Ha VGA (D-SUB) csatlakozást használsz, akkor nálad is analóg. Ha DVI, HDMI vagy DP csatlakozód van, akkor digitális.


Az szerintem elég nyilvánvaló, hogy ha a Tv jele okoz interferenciát, akkor csatlakoztatás nélkül nem fog zavarni. Nyitott áramkörben (bármilyen furcsa is) nem folyik áram.

2011. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lehetséges megoldás:


1. Keress egy biztosan földelt pontot a számítógéped közelében:

- Radiátorcső (kapard le a festéket)

- Gázcső (kapard meg egy picit)

- Ha földelt konnektorba dugod a géped, akkor a gépházad oldala is lehet, hogy jó!


2. Fogj egy-két méteres vezetékes (lehetőleg 1-ereset), lehúzod a műanyag borítást, és kösd hozzá a fentebb említett földelési pont valamelyikéhez az egyik végét.


3. A másik pedig érintsd hozzá, a KOAX kábel fém csatakozójához. Ha nem fém, akkor késsel óvatosan levágsz egy kis részt a koax műanyagából, hogy látszódjon a fólia és ahhoz érintsd hozzá a földelő kábelt!


4. Ha elmúlik a vibrálást, akkor rögzítsd a csatlakoztatásokat!


Nekem is így sikerült megoldanom, hogy ne vibráljon az LCD monitor a koax kábel-modemem csatlakoztatásakor.

2011. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
de az az érdekes, hogy nekem is Koax-on megy a net a modembe és ott nem vibrál! hanem amikor az antenna kábelt akarom a tv tunerre dugni akkor! de amikor a koax végét a gépházhoz érintem akkor is vibrál a monitor!
2011. márc. 1. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!