Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a videókártyáknál,...

Mit jelent a videókártyáknál, hogy DDR II vagy DDR III?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni mi a különbség. Mert eddig ddr ii-es videókártyám volt és szeretném cserélni ddr 3-asra.

asrock 945 gcm-s típusú alaplapom van. Nem tudom, hogy kompatibilis-e vele.

Várom a válaszokat.

(Ha lehet konyhanyelven magyarázzátok el)

Köszönöm


2011. jan. 17. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, biztos nem videókártyánál láttad, hogy DDR2 meg DDR3, azok igencsak régiek lennének és a váltás egyáltalán nem érné meg a ráköltött pénzt! Szerintem memóriára gondolsz, de azt meg nem lehet cserélni kettesről hármasra, mert az alaplap csak egyik félét tudja használni - ami most is benne van -.
2011. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A memóriák "generációit" jelenti,értelemszerűen a 3-as jobb.

Ha tényleg a videokártyák memóriájára gondolsz,akkor tényleg nem biztos hogy érdemes váltani,de ha esetleg megírnád,hogy pontosan milyen videokártyát szeretnél,akkor valószínűleg sokan tudnánk segíteni...


Ha a rendszer memóriájára gondolsz,akkor sajnos tényleg az a baj,hogy egy új alaplapot kell venned hozzá!


Remélem tudtam segíteni,üdv!

2011. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Geforce 9600GT 1 GB vagy ASUS ATI 5450 1gb szeretném lecserélni a mostani nvidia geeforce 8400 gs 512 mb videókártyámat.

szóval megoldható szerintetek?

2011. jan. 17. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy már írtam, régi kártyát egy kevésbé régire miért akarsz cserélni? Egyszerűen nem éri meg a pénzét. Én 3-4 évente szoktam videókártyát vásárolni, de akkor 30 ezer forintért!


Amőgy ha mégis ezt akarsz venni, értelemszerűen a DDR3 jobb választás!

2011. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél 9x00-ás Nvidiát használtan, ott már van GDDR5-ös, az már megy rendesen, ha 8x00-es kártyát akarsz, akkor a minimum egy 8600-as, sok a különbség a kettő között, viszont árban viszonylag kicsi.
2011. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
9600 GT az ennyire réginek számít?
2011. jan. 18. 11:27
 7/7 anonim ***** válasza:
ja, bocs, elolvastam, a 9600-ast akarsz venni, az a 8000-es szériához képest nagyon is jó. (Azzal lehet játszani, bár a geforce-ok közül a 9000-esek eléggé kályhafélék)
2011. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!