Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a fene történhetett a HDD-vel?

Mi a fene történhetett a HDD-vel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám, hogy az 1 éves Samsung HD103SJ típusjelzésű HDD-m elég gyorsan romlik. Íme a HD Sentinel naplója:


2011.01.09: 100% (Hibátlan)

2011.01.11: 98% (2,3 majd 4 gyenge szektor és kékhalál)

2011.01.12: 96% (1 hibás és 5 gyenge szektor, kékhalál)


A vinyó átlagban 36-38 fok környékén volt mindig. (Nyáron már-már extrém 56 fok is volt!)


Most éppen teljesen kiiktattam, nem csatlakozik semmihez.

Ütés és hasonló dolgok kizárva. Sajnos mostanában a vidikártyám is haldoklik. Lehet ennek köze a silány LC Power táphoz? Ha nem, akkor mitől történt ez?


2011. jan. 12. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem lehet köze a táphoz. nem értek a tápokhoz, de el tudom képzelni, hogy valami nagyon hibás benne, kisebb/nagyobb feszültséget ad le a szükségesnél, ami meghibásodáshoz vezethet. ha két dolog így el kezd romlani, akkor szinte biztos hogy nem csupán véletlen műve. vegyél egy jobb tápot, ha nem ez a hiba, akkor is csak jól jártál. a vinyóhoz meg vennék nyárra hűtést.
2011. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos, én azt hiszem, hogy ennek a vinyónak már mindegy. Még önteszt során is kékhalál jön elő. A tápot meg amint lehet cserélem. Ha esetleg van ötletetek, akkor szívesen várom.

A konfig:


AMD Phenom X4 9950BE proci

Gigabyte GA-MA770-UD3 alaplap

4GB DDR2 RAM

AMD Radeon HD4850 (Bár szerintem ez is kuka)

És a megmaradt 2db HDD

2011. jan. 12. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:
kűrt rt.
2011. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A táp legyen szerintem 500 Wattos Chieftec vagy FSP.

A VGA, ha esetleg futja ilyenre: Radeon HD 6850

Geforce GTX 460 1 GB vagy 768 MB

Geforce GTS 450

HD 5770


A két utolsó a legolcsóbb, de még azok is viszik a játékokat.

2011. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!