Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ventillátor kezelése operáci...

A ventillátor kezelése operációs rendszer függő?

Figyelt kérdés
Ubuntu linuxon nem igazán akar működni.Szépen hagyja túlmelegedni a procit,amíg ki nem kapcsol a gép.Utána,amikor bekapcsolom ujra,akkor elindul,de akkor meg egyfolytában megy.Leáll újra.majd ugyanaz a szitu.Most átbootoltam xp-re,és tökéletes minden.Lehet,hogy ubuntu nem ismeri fel rendesen az alaplapom?
2011. jan. 9. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem azzal van gond. Ha értessz a Bioshoz akkor ott be tudod állítani hogy működjön a hűtés. ( RPM, Határok etc... ) Ha nem értessz hozzá akkor ne turkálj benne.
2011. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Panda Péter ***** válasza:
no meg nem is minden alaplap bios-a engedi a sebességszabályozást.
2011. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De Xp-n minden tökéletes,csak ubuntun van gond.Xp-n,ha elindítok egy programot,videot vagy akármi,rögtön elindul a ventillátor,picit megy,amig lehűti a procit(pár másodperc).Ez most miért van?:)Ubuntu fórumokon meg sem merem kérdezni,mert olyanokat írnak majd,hogy ugyse értek belőle semmit:)Tettem fel hőmérséklet kijelző progikat is.Winen speedfan szépen mutatja az értékeket,ubin meg hardware contrrol monitor beragad az indításkori értéken.Nekem kajak olyan,mintha nem lenne tökéletes a kapcsolat az ubi és az alaplap között.De én eddig azt gondoltam,hogy a hűtés oprendszertől független,teljesen különálló hardveres megoldás.Nem akarom leszedni az ubit,netezni jobban szeretek azon.
2011. jan. 9. 23:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Most mit tud az az os amit a win nem? Jó persze vágom h ingyenes meg stabil de Win 7nél nem hiszem h stabilabb mondjuk tuti nem exik annyit:) de komolyan mire akarod használni? Ha szervergépnek akk vedd úgy h nem szóltam.
2011. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Panda Péter ***** válasza:
ez baromság (mmint az előző válasz) ugyanolyan jól lehet használni általános célokra is linuxot, csak más szoftvereket kell használni, és egy kicsit jobban kell érteni az OS-hez.
2011. jan. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag semmit nem tud,amire nekem szükségem lenne,és nem tudom winen megcsinálni.Amit én akarok,azt bőven tud mindent a win is.


Ami miatt szeretném az ubit is:


stabil,nem töredezik,kib@szottul gyors,nincs vírus,nem kell karbantartani és tényleg gyönyörű


ami a bajom vele a ventillátor problémán kívül


ha probléma van vele,hiába a segítőkész felhasználók,ugyis olyanokat írnak,amiket egyáltalán nem értek


sok művelet bonyolultabb rajta(terminál,tárolók használata)


rengeteg jó szoftver van hozzá,de sok van,ami bugos


amíg nem csatolod a partíciókat,addig a programjai nem tudják használni(torrent kliens,képnézegető),minden ujraindításnál manuálisan meg kell tenni-egyszer beállítottam automatára,nem működött,utána már leválasztani sem tudtam

2011. jan. 10. 00:11
 7/8 A kérdező kommentje:

nincs hozzá kliens,ami msn-en tud hang és video hívást is bonyolítani


a skypeból sem a legújabb van hozzá-persze az is működik,ami van rendesen,de nem ugyanaz a komfort


amit megcsinálok winen pár kattintással,az nehezemre esik ubinmert nem ismerem-pl egyszerű művelet:kijelölni egy kép részletét,körülvágni,elmenteni(xnview winen-linuxos verziója lebutított és használhatatlan) vagy lemásolni bármit három kattintással(alcohol 120% winen)

2011. jan. 10. 00:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudok egy teljesen biztos megoldást megadni, de megpróbálhatnád frissíteni (rendszer/adminisztráció/frissítéskezelő), minden telepíts onnan.

Nincsenek-e esetleg zárt meghajtók (rendszer/adminisztráció/lemezmeghajtók), ha vannak, akkor telepítsd azokat.

Ha ezek nem váltak volna be, akkor pedig tényleg az Ubuntu fórumon kéne próbálkoznod, írd, hogy kezdő vagy a Linux terén, akkor talán nem kapsz olyan bonyolult válaszokat.

Az NTFS automatikus csatolásáért az fstab felelős, ezt a Google-ba írva egyszerű leírásokat találhatsz, hogy csináld.

GIMP-el gyorsan körül tudod vágni a képeket, és el tudod menteni.

Lemásolni? Mármint lemezre? (ha igen, ott a Brasero, mellyel egyszerű)

2011. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!