Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nincs bios, az alaplap...

Ha nincs bios, az alaplap kiír valamit a monitorra?

Figyelt kérdés

Alaplapom: Asus M2N

Proc: Athlon x2 6400

Videokártya: Gigabyte Geforce 8800GTS

Ram: 2x1gb DDR2 Kingmax 667mhz (tesztelve)

Táp: 450w (tesztelve)


Minden jól összecsatlakoztatva. Ventik felpörögnek. Alaplapi led világít. Cmos clear volt, nem segített.

Monitoron semmi, Átvált standby-be.

Az alaplapon sajnos nincs hangszóró így nem hallom a csipogást.

Úgy néz ki hogy a lapon nincs bios.


Ha nincs bios ki kellene neki írni valamit?


2011. jan. 9. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekem is volt hogy nem írt ki semmit de mint kiderült egy kondi elposszant a lapon. nemlehet hogy hasonló gond van ?
2011. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Panda Péter ***** válasza:

ha nincs BIOS, akkor nem csinál semmit. ha tényleg nincs BIOS, akkor azon csak a boltban tudnak segíteni (jellemzően cserével :) ).

én a tápot nem zárnám ki. milyen márkájú? az olcsó, gagyi tápok sokszor nem tudják azt, ami rájuk van írva.

2011. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi történt a géppel? BIOS frissítés közben szállt el? Kék halál? Vagy normál kikapcsolás óta nem működik? Szétszedted-összeraktad előtte? Szoktad néha takarítani? Vannak benne púpos kondik? Megvan az alaplap dokumentációja? Takarítás után szoktál kenni hűtőpasztát a procira? Nem ázott be a gép?
2011. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A kondik jók rajta nem puffadtak.

A táp az volt tesztelve egy másik gépben, és erre a gépre is szereztem egy Chieftec 450w-osat és semmi.

A VGA-t meg a procit holnap viszem tesztelni.

Ha jó minden akkor új alaplap lesz.


A kérdésemre adjatok pls választ.

2011. jan. 9. 20:41
 5/14 anonim ***** válasza:
úgy látom, hogy többféle asus m2n alaplap is létezik. Pl m2n-sli, m2n-e, stb. A tied milyen pontosan? Nekem sose szállt el még úgy a gépem, hogy ne írjon ki semmit. Normális esetben legalább csipog vagy valami. Szerintem a POST se indul el nálad, de el nem tudom képzelni, hogy miért. Szívesen segítenék, de nagyon nehéz távolról.
2011. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elvileg van olyan, hogy ASUS CrashFree BIOS. Ha megvan az alaplap kézikönyve, lemezei, akkor azzal próbálkoznék. Ja és minden csatlakozást végigellenőriznék előtte, nincs-e valami fordítva bekötve vagy ilyesmi.
2011. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az alaplap simán Asus M2N, semmi mx vagy SlI.

Nincs rajta speaker szóval az ellenőrzést se hallom.

2011. jan. 9. 20:54
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam én is.

A CrashFree bios-ra.


Csak hogy semmit se látok a monitoron.

2011. jan. 9. 20:57
 9/14 anonim ***** válasza:
No, amit találtam, az alapján a POST teszteken hasal el, ha 30 mp-ig semmit se látsz a monitoron. Gyanítom, hogy valamelyik eszköz zárlatos. Mondjuk megpróbálhatnád egy tuti jó monitorral és billentyűzettel beindítani?
2011. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még annyit ír a doksi, hogy a jumpereket kéne ellenőrizni, vagy hívni a kereskedőt. Gondolom, hogy a jumpereket is leellenőrizted. Ha kék halállal szállt el és emlékszel, hogy milyen hibaüzenetet dobott, abból még talán tudnánk következtetni a hiba helyére.
2011. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!