Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » E3200 procim szeretném kicsit...

E3200 procim szeretném kicsit megtuningolni, azonban az eredeti 2,4Ghzről csak 2,6Ghz-re tudom húzni valaki segítene?

Figyelt kérdés
2,8Ghznél már el sem indul és kénytelen vagyok visszaállítani a biosban, ASUS P5PKL AM SE lapom van, 2GB DDR2 800Mhz-es ram. A biosban a CPU feszültség auto-n van lehet 1.3v-ra kellene állítani és így megpóbálni feljebb vinni az órajelét ?
2011. jan. 9. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

én a helyedben a feszültség módosítást nem próbálgatnám.

Miért nem jó neked a gyári órajel ?

2011. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A memóriát visszaosztottad? Mert ha nem akkor az a gond...:)
2011. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem osztottam vissza a memóriát, segítenél hogyan kell?

Egyébként azért akarom felhúzni, mert ugye az E3200 amúgy is jó tuning potenciállal rendelkezik, és egyébként egy 8800GT-t kéne frankón kihajtania alap órajelen 3dmark06: 9440, 2,6Ghz-el pedig a vga: 10.115pontot kapott.


Szóval ezért kellne a tuning, meg hát ugye játszom én is COD4,COD7, stb..

2011. jan. 9. 15:58
 4/4 anonim válasza:

Hát, így nehéz. Ha emeled az FSB-t, nő a memória órajele is.

Ezért vissza kell osztani a memóriát. Mert az órajel nem csak a processzorra, hanem a számítógépünk több elemének a sebességére is hatással van. Rögzítsük a különböző buszfrekvenciákat és állísd be CPU:RAM arányt pl. 15 % emeled a proci sebességét akkor memóriát 15 % csökkenteni kell. [link] itt majd ha valami nem megy felteheted a kérdésed.:D

2011. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!