Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nyomtatómnak nem kompatibilis...

Nyomtatómnak nem kompatibilis a patron! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Üdv!

HP21 és HP22 tintapatronokat használok a HP deskjet 2180-as nyomtatóhoz. Anyagiaktól függően ha tehetem gyári HP patront veszek, de 5-6 alkalommal már kipróbáltam utángyártottat is. Soha semmi gondom nem volt az olcsóbbal. Nemrég a színes patronra nyomtatás közben kiírta, hogy nem kompatibilis, megállt, és csak-feketében sem tudtam nyomtatni. Beraktam egy régebbi, üres színes patront és így már csak-feketében tudtam nyomtatni, eddig. Ma kiírta, hogy a feketém kiürült(ami igaz, hisz eléggé haloványan jön a szöveg), ezért vásároltam egy HP22 utángyártott patront, ugyanolyan márkájút, mint az üres színes patronom. Csere után azonnal megkaptam: A patron nem kompatibilis!!!-Nem lehet nyomtatni.

Hogyan tudom elfogadtatni a nyomtatóval, miért nem engedi az azonos márkákat, melyekkel eddig valóban semmi gondom nem volt? Vizsgaidőszak miatt nagyon kellene a gép, pénzem pedig most igazán nincs egy gyári patronra!

Segítséged köszönöm!


2011. jan. 7. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
2011. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15 éves nyomtatási tapasztalattal mondhatom hogy nem érdemes utángyártottat venni mert a nyomtató a legkényesebb. Azt meg nem értem hogyan teszel vissza egy kiürült patront? A nyomtatőban levő patront lezárja a gép úgy hogy nem szárad be a kivettet?
2011. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az üres patront gond nélkül használja a gép. A szoftver kiírja, hogy :

"új patron került behelyezésre. A színes tinta elfogyott. Az új patron behelyezése után igazítsa be a nyomtatópatront. Nyomtassa ki a tesztoldalt."

A tesztoldal nyomtatása persze színek nélkül történik és nyomtatás közben kiírja, hogy nagyon kevés a tintaszint. Ezután:

"Az igazítás sikeres volt"-(vagy nem)

"A készüléket használatba veheti"

2011. jan. 7. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!