Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől romlott el neki ilyen...

Mitől romlott el neki ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

A történet a következő: nemrégiben eladtam egy videókártyát az unokatesómnak (ASUS EAH3870). Nekem hűtési gondjai voltak néhány hónappal ezelőtt, ezért a gép játék közben újra indult. Aztán vettem egy Arctic Cooling Accelero Twin Turbo Pro-t. Azután semmi gond nem volt vele, FurMark Stability Test max 61°C-ot mért.

Aztán váltani akartam. Unokatesóm megvette a kártyát, ment is neki vagy három hetet, majd nem akart bekapcsolni a gépe. Ő azt mondja, hogy elvitték egy sráchoz, kipróbálták, és a vga zárlatos lett.

Az ő konfigja: Asrock 4Core Dual Sata2

2 gb 667 Mhz DDR2

E2160

Codegen 400 W


A régi videókártyájával még mindig működik a gépe. De én ezt akkor sem értem, mert nálam hibátlan volt a vga. Gondoltam, hogy a táp lehet a ludas, de akkor annak is ki kellett volna feküdnie, vagy nem? Nem értek annyira ehhez a táptémához, de itt már nagyon sokan óva intettek másokat a noname tápoktól. Okozhatta esetleg más is ezt?

És a zárlat az nem túlfeszültség eredménye általában?


2011. jan. 6. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamit nem értek a kérdésben mert bármelyik alkatrész hardver bármelyik pillanatban elromolhat, semmi köze a táphoz, itt nincs probléma. Nekem az alaplapom 4 éves valami oknál fogva több mint egy éve lassabb lett de megy és nem dobom ki.Most az ünnepek alatt elromlott az alaplapi LAN betettünk egy PCI-ost és megy tovább.

Kicsit kevered az elektromos dolgokat a zárlat meg a túlfeszültség egészen más és egy táp attól hogy noname attól még nagyon jó lehet a meghibásodások meg ezerfélék lehetnek egy márkás házba is bekerülhet gyenge alkatrész és az hogy elromolhat valami bármelyik pillanatban előfordulhat.

2011. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És azt nem is írtam hogy 400W-os Codegen megy az én lapommal amióta csak megy. Most szereztem egy lapot amin az alaplapi VGA láthatóan hibás (csíkozott a képe)de a külső kártya meg az egész lap szépen megy pedig nem mai fickó.
2011. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

öcsém Codegány 400W. Többet nem is kell írnod. Lehalt a kártya. Hűtő jó, a karit dobja ki, 100h meghalt. Semmiféle zárlat meg ilyen dolog, kevés feszkót kapott a mag, és kaputt. Nem szórakozás, a gagyi tápoknak mégcsak védelmük sincs túlterhelés elen, nemhogy komolyabb vádelem...

Donja ki a tápot, amíg el nem száll más is tőle

2011. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A noname-hoz még annyit 1993-ban vettem egy noname TV-t mindenki hülyézett miért nem Sanyot vettem egyszer volt egy 1500Ft-os javítása és a szerelő mondta ugyanabból az alkatrészekből van összerakva mint a márkásak. 13 évig használtam de még most is működőképes. Alkatrészeket ritkán bütykölnek a nonamek is ugyanabból dolgoznak mint a márkásak, és minden cég valamikor noname-ként kezdte.
2011. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tudod cedegennel az a baj hogy kevés ampert ad pl a kártryának, vagy ingadozik mert nincs ebben túlfeszültség védelem, és ha pl a házban hirtelen lekapcsolunk 2 tévét, jópár lámpát, akkor biza túlfeszültség keletzik, no meg az asrock alaplaprol se feledkezzünk meg, én pl oylat sem vennék, és nem azért de ha valami ennyire fikáznak, általában nem alaptalan.
2011. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"öcsém Codegány 400W"


Nekem 4 éve megy és nem gagyogóan hanem ragyogóan, miért dobnám ki? A tekém se érti miért kell egy névre rámondani hogy az rossz? A noname TV-m ahogy írtam 13 évig ment és még most is üzemképes. Mi van ilyenkor?

2011. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"no meg az asrock alaplaprol se feledkezzünk"


Bepisálok! Azt nem írtam hogy több mint 4 éve a Codegen tápom egy Asrock alaplapot hajt!

Most szereztem egy Asrockot összeraktam és frankón megy pedig régebbi mint az én lapom! Mi is van ilyenkor?

És azt jó volna nem elfelejteni hogyha a 230 Volt emelkedik a 12V arányosan kevesebbel. A lakáson belüli hálózat csak akkor változik érdemben ha gyenge alátervezett a teljesítmény, és akkor is esik nem emelkedik a feszültség.

2011. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"pl a házban hirtelen lekapcsolunk 2 tévét, jópár lámpát, akkor biza túlfeszültség keletzik,"


Biza nem! A bejövő hálózaton keletkezhet túlfeszültség ha menetzárlatos lesz az ellátó trafó.A lakásban a bejövőhöz képest csak eshet a feszültség ha gyenge a vezeték vagy kicsi az óra áteresztése az igényhez képest.

2011. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

addig lehet fényezni a Codegányt, amíg rá nem teszel egy nagyobb VGA-t. Lehet próbálkozni, csak sokba kerül a játék. Nekem is volt, tudom mit bírt, mit nem. Viszont meg is lehet nézni esetleg egy leírást(már ha egyáltalán létezik róla), hogy milyen védelmi mechanizmusok vannak ezekben a tápokban. Az még oké lenne, ha kevés. Nem kell nagyobb rendszert ráépíteni. De amint kap egy túlfeszt, vagy nagyobb terhelést, máris elszállt a VGA, proci, alaplap, akármi. Ált. a VGA és a lap hal meg először.

TV-s példa nem jó, mert azt nem használod íly módon. Autohifinél sem rakhatsz egy 100A védelmis erősítőhöz 10-es tápkábelt... Ez ilyen dolog.

2011. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!