Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB hosszabbítón a webkamera...

USB hosszabbítón a webkamera pár óráig jó, majd lehal, hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Jó pár év alatt szerzett számítástechnikai tudásomat felhasználva, csináltam egy USB hosszabbító kábelt (szerelhető USB Male és Female csatlakozókból és UTP kábelből), belül van a megengedett max 5 méteren és egy webkamera van rákötve (állandó müködéssel - megfigyelő rendszer -). Nos a probléma az, hogy minden müködik 3-4 órán keresztül, majd fogja magát a kamera képe és FEKETÉRE vált, semmi sem látszik, az egyszerü AMCam program bezárásával majd újraindításával sem oldódik meg a probléma, mert bár a rendszer hardverkezelője nem mutat hibát, a program nem tud kommunikálni a kamerával (másik progi se), majd kiir egy hibaüzenetet. Kihúzom az USB hosszabbító kábelt majd visszadugom, újra müködik...

Az általam használt UTP kábel NEM tartalmaz alumínium, sem pedig más árnyékolást. Lehet ez a probléma? Az én meglátásom szerint ez csak a képminőséget befolyásolhatja, tévednék??

Már kb 1 hete szenvedek vele, több fórumot és weboldalt átnyálaztam már, már már ott tartottam, hogy 2 USB dugót raktam a kábel végére, persze csak az 5Voltját kötöttem össze, Adatportot NEM, gondolva, hogy biztos nem bírja a terhelést 1 USB (mint a külső winyóknál), de a probléma továbbra is fenn áll!

Testet mindenhová kötöttem...

Webkamera jó, hosszabbító kábel nélkül megy rendesen, nem döglik meg.

Nem tudom mennyi köze van a dologhoz, Win7 64bitet használok.


Esetleg valakinek valami tapasztalata a témával kapcsolatban?? Nagyon megköszönném! Üdv!


2011. jan. 6. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Valahonnan érdemes lenne szerezned olyan kábelt, ami jelismétlős. Szerintem az lehet a problémája, hogy az árnyékolás hiánya miatt egy idő után, már elhal a jel. De előtte próbáld meg egy rendes kölcsönkért kábellel.
2011. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jelismétlős... azaz aktív USB hosszabbító kábel? Már néztem korábban a neten, de a legolcsóbb is 2300Ft - vagy mennyi - és pénzt nem akartam adni érte, azért csináltam házilag, na meg azért is, mert fixre akartam, hozzá se lenne nyúlva, van normális gyári USB hosszabbítóm (nem aktív és csak 3m -ami kevés is-), de mivel most fúrtam a kábelnek lyukat a falba, és az USB csatlakozót nem tudom áthúzni a 6os lyukon, annak a csatiját meg nem akartam levágni hogy utána visszaforraszthassam, inkább csináltam saját kábelt, amivel a probléma van...


Köszönöm a gyors válaszod, ötleted alapján csinálok egy másik ugyanakkora ÁRNYÉKOLT kábelt, hátha jó lesz... egyszer majd csak elfogynak az USB csatlakozóim :)

Üdv.

2011. jan. 6. 18:06
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a választ igaz magamtól, de segítettél megtalálni!

Az árnyékolás hiánya volt a probléma, már több mint 15órája árnyékolt kébelen van a kamera és azóta müködik is! :)


Köszi mégegyszer!

2011. jan. 8. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!