Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fujitsu Siemens Esprimo...

Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5515-ös notimba milyen processzort tudok beletenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy cserélhető, legalábbis ki lehet belőle venni a mostani Celeron Mobile 1,73 GHz-es procit. Valamilyen 2 magos érdekelne, hogy milyet lehet beletenni, illetve mi a foglalat neve??


A válaszokat előre köszönöm!


2011. jan. 5. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szokás laptopokba erősebb procit tenni. Igaz, hogy manapság már a laptopok alaplapjai is cpu foglalatosak, és nem csak úgy rű van forrasztva, de ezt se azért találták ki, hogy erősebb procit lehessen később beletenni, hanem azért, hogy hiba esetén könnyebben cserélhető legyen. Továbbá a mobil processzorok drágák, és az erősen limitált kompatibilitás miatt általában lényegesebb teljesítménynövekvést NEM lehet elérni processzor cserével. Szóval általánosságokban elmondható, hogy a cserébe fektetett energia, és pénz nem hozza az elvárt eredményt.


Főképp azért van ez így, mert az egész laptop architektúrája, és hűtése arra a cpu-ra lett méretezve amit alapból tartalmaz. Ha ezt egy nagyobb teljesítményűre (főleg ha kétmagosra..) cserélné az ember, akkor egyrészt a fogyasztás is megnőne (emiatt az aksi kevesebb ideig bírná), másrészt meg a nagyobb teljesítmény, vagy két mag nagyobb hőtermelést is jelent. Amit a gyengébb hőtermelésű procihoz tervezett hűtés már nem tudna biztonságosan kezelni. Ezzel az alaplap, vagy az új proci meghibásodását okozva.


Ha bővebben érdekel a téma, ezt a fórumot tudom Neked ajánlani: [link]


Itt tanácsokat is tudnak neked adni.

2011. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert gyárilag ezt a laptopot 2 féle processzoral szerelték, a fent említett 530-as Celeronnal és Dual-Core T2130-assal is. A neten nem találtam arra vonatkozó infót, hogy a 2 magos procis változatnak másikfajta hűtése lenne.
2011. jan. 10. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Hjaja, értelek. Elvileg nagyobb a kétmagosnak a TDP-je, szóval több hőt termel, de simán lehet, hogy a laptopod hűtése azt még kezelni tudja. Ezt egy tapasztaltabb szervizes tuti megtudja mondani neked, itt viszont kevés esélyed van egy tutibiztos válaszra. :)

Én azt javaslom, hogy vidd el szervizbe, és kérdezd meg ott, ha bele lehet tenni, azt úgyis csak szervizessel érdemes megcsináltatni.

2011. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az lesz. Csak az a gond, hogy a mostani 1 magossal is 55-60 fok körül mozog, netezés, MSN közben, ezért félek, hogy 2 magossal nem bírná a hűtő...
2011. jan. 11. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!