Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért tűnt el a fél RAM a PC-ből?

Miért tűnt el a fél RAM a PC-ből?

Figyelt kérdés

Újratelepítés után 512MB RAM helyett csak 224MB RAM-ot ír ki a rendszer. (xp,Start,Vezérlőpult,Rendszer)

Letöltöttem az Everest Ultimate Edition nevű programot,és a memória foglalatoknál csak 1 db 256MB SDRAM-ot ír ki pedig kettő van benne.

Már ellenőriztem is,helyesen bele vannak illesztve a foglalatba,meg is cseréltem őket hátha úgy felismeri a gép mindkettőt de semmi.

Mivel túlzottan nem értek hozzá nem én telepítettem,de a gyerek aki csinálta azt mondta hogy BIOS-t is frissített.

Hogy ez pontosan mit is jelent azt nem tudom.

Újratelepítés előtt 512MB-ot írt ki és most érezhetően lassab a gép.

Ja és még annyi történt hogy a videokártyát kivette belőle mert a rajta lévő kis ventilátor már nem pörgött normális fordulatszámon és ezért mindíg újraindult a gép.

Most az alaplapiról megy és már nem indul újra.


Tudna valaki segíteni?


2011. jan. 5. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem biztos, de elképzelhető hogy az alaplapi videokártyának nincs saját memóriája, és ezért a RAM-ból veszi el
2011. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy az alaplapi VGA benyúlta az egyik ramot.
2011. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos akkor valószínű hogy ez így is van.

Kösz a válaszokat

2011. jan. 5. 11:40
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Tévedés ! Olyan a világba sincs, hogy az IGP lefoglal egy tejes modult. Ráadásul úgy hogy el is tünteti. A jelenleg működő 256 MB -os modulból foglal le magának, ezért csak 224 MB a rendszer számára használható. Nézd meg a BIOS-ban a rendszer infóknál, ha ott is csak ennyit ismer fel, és a BIOS is frissítés valóban megtörtént, akkor meg kéne takarítani az érintkezőket.


Ha nem segít, akkor lehetséges hogy az adott modul behibásodott, vagy zárlatos lett az alaplapod.

De még azt is el tudom képzelni, hogy a tag aki csinálta át akar verni, és direkt egy nem működő modult rakott bele.

2011. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ellopták a románok amig aludtál
2011. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!


P.O.C. válasza lesz a nyerő.

Az 100% hogy az alaplapi videokártya a rendszer memóriából foglal le magának, de mindössze csak 32 MB-ot, így jön ki a 224. Tehát 256 így is eltűnt. Ha előtte biztosan 512 MB-ot írt ki a rendszer, akkor:

- az alaplap egyik slotja halt meg

- az egyik memória halt meg

Fenti 2 esetet ki tudod tesztelgetni: egy db modult teszel mindig egy másik slotba, majd miután ezt végig játszod, azután megcsinálod ezt a másik modullal. Így ki tudod szűrni, hogy memória slot, vagy ram probléma áll-e fenn, és az is kiderül, hogy pontosan melyik foglalat vagy modul a hibás!


3. lehetőség: csak tisztogatnod kell, pl. sűrített levegővel kifújod a memória foglalatokat, és alkohollal megtisztítod a memóriák érintkezőjét.


Remélem, segítettem.

2011. jan. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utólsó válaszoló,


Megfogadva a tanácsodat,addig cserélgettem és tisztogattam a foglalatokat és a modulokat,amíg végül a Rendszer nagy nehezen kiírt 480MB-ot.

Nem tudom miért nem 512-t ismer fel de nem is nagy baj,csak ez a 480 maradjon meg :)

Most már azért nagyjából úgy lehet használni a gépet mint az újratelepítés előtt.

És már az Everest is 2db DRAM foglalatot észlel

Úgyhogy köszönet neked és P.O.C-nak :)

2011. jan. 6. 14:28
 8/9 mate0117 ***** válasza:

azért 480 mert az alaplapi videokártyád lenyúlt belőle 32mb-ot...

512-32=480

2011. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja,tényleg azért :D :)
2011. jan. 6. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!