Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassítja be a router...

Miért lassítja be a router ennyire a netet?

Figyelt kérdés
30 Mbit-es előfizetésem van, ha közvetlenül a modemre van kötve a gép, akkor jön is ennyivel. De ha routeren keresztül jön, 12 Mbit-nél (1536 KB/s) nem bír többet. Hogy lehetne megoldani a problémát?
2011. jan. 3. 17:56
 1/9 czibles ***** válasza:
100%

1) frissíted a firmware, hátha megjavul.

2) veszel egy másik routert, lehetőleg nem a legolcsóbb gagyi kínait.

2011. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1) Köszi, de a legújabb firmware van rajta, nincs hozzá frissítés, reinstall nem segített.

2) Ha gigabites routert veszek, az jobb lesz, vagy nem attól lesz gyorsabb? Mivel wifit is szeretnénk, egy TP-Ling WR1043ND-t néztünk ki. Mindenesetre kaptál egy zöld jelet. :)

2011. jan. 3. 18:10
 3/9 czibles ***** válasza:

Kicsit régebbi (legtöbb) routerek 100 Mbit/s -es sebességet tudnak. Mostanában mennek a gigabites routerek elérhető ár felé.


Miután neked "csak" 30Mbit/s-es neted van így papíron vinni kéne a mostani routerednek is, de hát a gyakorlat nagyon más mint az elmélet...


A kinézett routered hardveresen egy nagyon jó darab. Kb fél éve van nekem is (eleinte kicsit féltem a TP-linktől, de nem volt Linksysre pénzem, így maradt ez), de nem bántam meg.

Szoftveresen nem nagyon tudok róla nyilatkozni, első dolgom volt lecserélni a gyári firmwaret openWRT-re.

2011. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az 1043ND-nek a WAN-LAN sebessége kb 150 Mbit gyári firmwarrel, úgyhogy azzal bőven jó lesz a 30-as net.


A jelenlegi routerednek nyilván gyenge a processzora és/vagy kevés a memóriája, ezért nem tud elég gyorsan "utat választani" meg hálózati címet fordítnai.

2011. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
czibles köszi, de nem jár az openwrt garanciavesztéssel? Ha meghibásodna, hogy tudnád a szerviz számára észrevétlenül "visszacsempészni" az eredeti firmwaret?
2011. jan. 4. 18:15
 6/9 czibles ***** válasza:

Garancia vesztéssel jár, de ha ki tudod használni az így kapott szabadságot nagyon megéri.


főleg ha szoktál torrentezni, a routert megcsinálod egy seed szervernek, egy adat szervernek, vagy minek akarod. és ekkor az áram számlán hamar vissza jöhet az ára.

no meg ha elkezdenék kutatni a neten 100% hogy találnék valami leírást, hogy hogyan rakjam vissza az eredeti firmware hardver hiba esetén is.

2011. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 czibles ***** válasza:
meg a másik, hogy ha már teljesen se kép, se hang, akkor a szervizben sem fogják látni. ezeket a gépeket meg már nem fogják javítani, adnak helyette egy újat aztán csókolom.
2011. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
czibles köszi, valószínűleg ezt fogom megvenni, bár akkor az eredeti firmware-t megpróbálom valahogy lementeni. A Linksyst miért találod jobbnak?
2011. jan. 5. 07:52
 9/9 czibles ***** válasza:

Eredetit lementheted, de semmi szükséged nem lesz rá. Gyártó oldalán fenn van a legfrissebb mindig.


Linksys a Cisco otthoni routerei. Ebből következik, hogy nem egy ócska valamik.

TP-link viszont még fiatal a piacon (legalábbis az otthoni routerek terén). Vállalati routereket gyártott, de számomra nem voltak ismeretek.


Egy jó tanács: figyelj, hogy mit csinálsz, mert nekem sikerült eleinte olyan szinten elrontani, hogy azt hittem lesz egy 3 antennás papírnehezékem. (Bár, ha jól emlékszem nem az openWRT-vel csináltam, hanem a DD-WRTvel.)

2011. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!