Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort vegyek?

Milyen processzort vegyek?

Figyelt kérdés

Most nem is a gép meg az alaplap a lényeg. Az érdekel hogy a GH-en kívül milyen adatokat érdemes még figyelembe venni ha processzort akarok venni. Tehát lehet jobb egy

4GH-es processzornál egy 2GH-es????


Ugyan ez érdekel a RAM-nál is! Van olyan pl DDR3-mas 4GH-es ram ami gyengébben teljesít mint mondjuk egy 2GH-es ram ami valamilyen értéke miatt jobb mint a 4Gh-es


Milyen értékeket vegyek még figyelembe? Melyek a jó értékek?


köszi a válaszokat


2011. jan. 3. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Első körben milyen alaplapba szánod?

DDR3-ból én még nem láttam 4Ghz-est... De lényeg annyi hogy nagyobb órajelen valamilyen szinten gyorsabbak a memóriaműveletek, de nagy órajelnél már az időzítések is nagyon magasak.

2011. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sorrendben:


Procinál:

-Foglalat (AM2, S478 stb...)

-Alaplap támogatás

-Magok száma

-L3 cache mérete/megléte

-Órajel


RAM:

-Szabvány (DDR1,2,3)

-Méret

-Frekvencia (667Mhz, 1600Mhz)

2011. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a DDR3-mas ramokat csak egy példát írtam.

Alaplapot még nem tudom mert most akarom összeállítani gépet és nem mindegy milyen alkatrészek mennek bele. Ha megvannak az alkatrészek akkor nézek hozzá egy alaplapt


Vagy fordítva csináljam? előbb nézze meg az alaplapot és utána válogassak azokból a ramokból processzorokból videó kártyákból stb. amik belemennek?????

2011. jan. 3. 18:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Először is, mennyit szánsz rá?
2011. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
80-100.000
2011. jan. 3. 18:28
 6/15 anonim ***** válasza:
újabb procikhoz nem értek annyira, tehát én innentől kiszállok :D
2011. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az egész gépre költenék annyit az alaplapra ramra max 30-40.000
2011. jan. 3. 19:21
 8/15 anonim válasza:
Először azt döntsd el h milyen platformot szeretnél: Intel vagy AMD? Lényeges az is h mennyi pénzed van rá. Ha, megvan, h milyet szeretnél akkor válasz egy Cpu-t hozzá egy lapot és tovább… Én így szoktam :)
2011. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Jah és a megfelelő alkatrészek kiválasztásánál az sem utolsó szempont h mire szeretnéd használni a gépet. (az előző voltam)
2011. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Először a processzorral kezd aztán alaplap és azután memória és utána jöhet a többi alkatrész
2011. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!