Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap szereléséhez tudtok...

Alaplap szereléséhez tudtok jó tanácsokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új apalapot, és én szeretném beszerelni, de korábban nem csináltam még ilyet.

Mikre kell odafigyelni?

Illetve ha van kérlek írjátok le, hogy mit NE csináljak. (Gyakori hibák, egyebek.)

Minden hasznos választ előre is köszönök!


2011. jan. 3. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én valamelyik nap szereltem ki a házból mindent, mivel befestettem feketére. Én se csináltam még, de pofon egyszerű. Megnézed, hogy hova járnak csavarok az alaplapon, és a házban, és becsavarozod, nem kell nagyon meghúzni, mert elrepedhet, csak annyira, hogy ne mozogjon, ha egy kicsit meghúzod az alaplapot megad fele.
2011. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mágnesezett csavarhúzóval ne nyúlkálj a vinyó közelébe, mert könnyen elveszhetnek az adataid, ne csinálj hirtelen mozdulatokat (például csavarod a csavart és kiugrik a fejből aztán végigkarcolod az egész alaplapot...) meg kell húzni a csavarokat de ÉRZÉSSEL, nehogy valaminek baja essen, ne hajlítgasd az alaplapot (többrétegű nyáklemez, és a vékony szálak könnyedén szakadnak a belsejében...), minden lyukhoz érdemes távtartó rezet rakni, hogy biztosabban rögzítve legyen.

huhh, úgy kapásból ennyi.

2011. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak még ha annyit nem tudok, hogy ezek a tűs csatlakozók (hdd led, power gomb, reset gomb, power led) milyen sorrendbe vannak, bár gondolom minden alaplapba más sorrend van, viszont remélem hogy amit rendeltem alaplap, annak lesz erről leírása.

Illetve az előre hozott audio és usb bekötése jelenthet problémát.

Esetleg ha rossz helyre teszem a tűs csatlakozókat, lehet belőle probléma? (A + és - irányokra figyelve)

2011. jan. 3. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Jegyzeteld le szépen egy papirra vagy fényképezd le...én is igy szoktam, vagy még az alaplap könyvébe is benne kell lennie, h mienk howa kell mennie....Én felrakzoloj papirra a kis tőket és a kábelek színe szerint dugom be:D
2011. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam hogy így csinálom. :)

Köszönöm a tanácsodat!

2011. jan. 4. 06:44
 6/11 anonim ***** válasza:

sziasztok,

én is most szeretnék neki állni az első alaplap beszerelésnek! :)

nekem annyi gondom lenne, hogy ugye ha egy olyan alaplapot szeretnék betenni, ami előtte nem volt, akkor nem tudom lejegyzetelni, hogy mit, honnan húztam ki... és a másik dolog, amitől tartok kicsit, az a processzor. nem igazán tudom, mire kell ott oda figyelnem... meg rémlik valami olyasmi is, hogy a procit a hűtő felrakása előtt meg kell kenni valamivel. vagy lehet hogy hülyeséget beszélek?

és még annyi, hogy az angol tudásom finoman szólva is nem a legjobb. tehát az alaplap könyve kilőve. tapasztalatból meg tudom, hogy magyar, esetleg német leírás a legritkább esetben sincs mellette. a kérdés az, hogy a csatlakozók tipusa egyértelművé teszi, hogy mit hova dugjak? és ha esetleg több azonos típusú aljzat van, gond, ha pont a rossz aljzatba dugnék valamit? (gondolom igen.. :))

ha még esetleg segítene valaki, megköszönném.

@ a kérdés gazdájához. neked sikerült esetleg már azóta beszerelned az alaplapod? tapasztalat?

2011. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

helo! :)

Igen, én tegnap csináltam meg, minden ment elsőre. :)

Tehát...


Legelőször a processzor.

Van a processzor tartónál egy kis kar, azt ki kell billenteni a tartójából, és 135°ig elhúzni.

Utána van a processzort tartó fém lemez, azt a másik irányba kell 100°ban. ezek utána beleilleszted a processzort, egyféle képen megy bele.

Utána kenni kell rá hűtőzsírt, ezt vagy adnak a processzorhoz, vagy venni kell (ha nem új).

Bekened vele olyan 2 mm vastagon körbe, utána rácsukod a fedőt, majd lezárod a fém karral.

Utána a hűtőt is ráteszed.


Csatlakozók

USB, AUDIO kimenetnél (nálam legalábbis) kb 8 drót megy bele, de nekem az egész egy nagy csatlakozó. Ott az a könnyítés, hogy 4 tű van, 2 sorban, és az egyik tű nincs meg. Ez a csatlakozónál is ki van hagyva, tehát ezt egyszerűen be tudod tenni. Az USB-nél ugyanez a helyzet.

Ezek után következik a HDD led, Power led, reset gomb, bekapcs gomb. Ezeknek mindenképp van leírása, és le van rajzolva az alaplapi csatlakozó és nyilakkal mutatja melyiket hova tedd. Vagy a könyvbe, vagy az alaplapon jelzik a + oldalt, ezt a csatlakozón vagy egy + jellel, vagy egy háromszöggel jelzik.


Áramkábelek

Van egy 4es, négyzet alakú kábel, és egy vastag téglalap alakú nagy kábel. Ezeket úgy kell rátenni, hogy a csatlakozón a pöcök beakadjon az alaplapon a pöcökbe.


CPU hűtés csatlakozó

Processzorból kijön egy kábel, 4 tűs csatlakozóba megy bele, ezt az alaplapon jelzik is, CPU Fan felírással.


Alaplapot pedig mindenképp távtartókkal csavarozz a gépházhoz.



Nagyjából ennyi, ha még kérdésed van, írj ide

2011. jan. 8. 15:45
 8/11 anonim ***** válasza:

13:14 -es vagyok. köszönöm a válaszodat. jövő héten megveszem az alaplapot, és neki állok majd :)

ami még nem teljesen világos, hogy honnan fogom tudni, melyik kábel köteg a reset gombé, power gombé stb.. elégé el van dugva a másik vége e házban, de ki derítem valahogy.

Nagyon sokat segítettél, és főleg bátorítottál! ;)

mindenképpen beszámolok róla, hogy sikerült!

köszi, még egyszer a segítséged!

2011. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a kis vezetékek végeire rászokták írni.

PW asszem a bekapcsolás, ezt tökmindegy hogy kötöd rá mert csak összezárja a kapcsoló a kettőt, a HDD led, a hangszóró, és a PLED-nél nem mindegy hogy kötöd rá, de nem fognak elromlani ha fordított polaritást küldesz rájuk. A resetnél is mindegy hogy hogy kötöd rá.

2011. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Örülök ha segíthettem.

Egyébként igen, szinte mindegyikre rá van írva hogy reset vagy egyebek, de ha nincs akkor is megnézed honnan jön, és ha pl reset gombtól akkor az lesz a reset :)

2011. jan. 9. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!