Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csinálhatok ilyenkor?

Mit csinálhatok ilyenkor?

Figyelt kérdés

A gép kb. három és fél éve van meg, eddig semmi baja nem volt, most rohamosan elkezdett csökkenni a merevlemez kondíciója.

[link]


2011. jan. 1. 21:19
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Lemented a fontos fájlokat, és azonnal új merevlemezt veszel.
2011. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meddig húzhatom még ki vele? Csak azért, mert laptopom van, és ha jól tudom, nem megoldható benne a merevlemez cseréje.
2011. jan. 1. 21:25
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Mint mondtam fontos fájlokat már ne tárolj rajta, hanem inkább egy pen drive -on. Hogy meddig húzod vele, előre lehetetlen megmondani.


Abban meg tévedsz, hogy merevlemezt nem lehet laptopokba cserélni, még netbook -okba is lehet pedig ott a merevlemez kivételéével minden integrált még a proci is.


Ha jól tudom 2,5 colos kell laptopokba.

[link]

Itt megtalálod, még régebbi IDE -seket is. Bár sanszos, hogy a tiédbe már SATA -s kell.

2011. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a Hard Disk Sentinel információinál, itt azt írja, hogy "Interfész: S-ATA". Gondolom, erre gondoltál. Ez is cserélhető, vagy eláshatom?
2011. jan. 1. 21:49
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
Az is. Csak csatlakozóban, adatátviteli technológiában és sebességben különbözik az IDE a SATA -tól.
2011. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ha eddig 120 GB-s merevlemezem volt, az helyettesíthető mondjuk 160 GB-s merevlemezzel?
2011. jan. 1. 22:36
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
Akármekkorával helyettesítheted. De a jobb ár/érték arány miatt a 250 - 320 Gb -osak jobb választások. Ha feltűnt csak 2-3 eFt a különbség vagy annyi se.
2011. jan. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2011. jan. 2. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, azonnal mentsed le a fontos adataid, mert bármikor beadhatja a kulcsot.


2.5collos satás vinyó kell a laptopokba (általában), és egyszerű cserélni.

2011. jan. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!