Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tehetek 2 winchestert...

Oláh Péter kérdése:

Hogyan tehetek 2 winchestert 1 gépbe?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 17:19
1 2
 1/16 Foorty ***** válasza:

alaplaptól függ, hogy mennyit tud kezelni és mennyi csatlakozó helye van, de vannak elosztók is hozzá.


kérdésedre válaszolva: fogod a winchestert, megnézed a csatlakozóját és ha nincs olyanod (vinyóhoz nem szoktak adni, de alaplapodhoz kaphattál esetleg), akkor mész venni. van SATA és PATA , pata a széles sok szálas, sata a kicsi fajta. ha megvan akkor nem lesz nehéz bekötni, mivel más helyre nem igen tudod rakni a kábeleket. árammal ugyanígy, ha a régi csatid van áramhoz, akkor egy átalakítóval jó is lesz. kb ennyi, remélem érthető volt xd

2010. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát, attól függ, mi van a gépbe, illetve milyen winchester.


Ha IDE csatlakozós, és a CD vagy DVD íróból csak egy van, akkor sorosan csatlakoztatod (vagyis az IDE kábel egyik vége az alaplapra, a középső az elsőre, majd a vége a másodikra.) Ekkor fontos, hogy a vinyón lévő jumpert (egy kis műanyag pöcök, ami a csatlakozó mellett összeköt két kimenetet) átrakd az egyiknél a Slave-re, a másiknál a Masterre.


Illetve, nézd meg, hány IDE port van az alaplapon. A legtöbbön kettő egész biztosan van.


Ha a vinyó SATA (vagyis nem széles, 40 eres kábel) akkor kérdés, hogy a CD/DVD íród milyen, illetve hány SATA port van. Ha a CD IDE, akkor nincs gond, kettő SATA port szokott lenni. Ekkor értelemszerűen kábel egyik vége oda, másik az alaplapba, és kész. Ha viszont a CD is, és a másik vinyó is SATA, akkor gáz van. Nagy nincs, mert lehet venni kártyát, amin van SATA port, 1-2 ezer forint körül.


De ha tudnál több infót adni, akkor egyszerűbben meg lehet mondani :)

2010. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
persze érthető volt én ezt eddig tudtam is vannak kábeleim is csak az a helyzet hogy most 2 vinyó van bent és az egyik ugye master-re a másik pedig slave-re van jumperolva... az indításnál kiírja mind a kettőt hogy be van dugva de amikor a saját gépre rámegyek csak az elsődlegest adja ki
2010. dec. 27. 17:31
 4/16 A kérdező kommentje:
tehát ez lenne a probléma
2010. dec. 27. 17:33
 5/16 Foorty ***** válasza:

igen, sokszor rendelni kell hozzá egy betűt vagy nemtom hogyan fogalmazzam, amúgy jumper piszka már régen haszontalan szvsz..


win7/vista alatt tok segíteni:


vezérlőpult->admin eszközök majd az ablakban bal oldalt tárhely és ott ami van, ott megjelenik mind2, de az egyik más lesz, ahhoz jobb klikkel rendelj egy betűt (amit akarsz) és kész is, sajátgépben is ott lesz. am bocs ha nem így vannak a nevek, de nekem angol a win =)

2010. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Foorty ***** válasza:
jaa igen kihagytam vezérlő pult-> admin eszközök-> számítógép kezelő
2010. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Foorty ***** válasza:
na most spamelek rendesen, bocs, de ha kell, akkor csinálok képeket is róla, hogy mit hogyan kell =)
2010. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
az nem gond hogy nem úgy vannak a nevek...:D hanem hogy nekem xp-m van...xD
2010. dec. 27. 17:42
 9/16 A kérdező kommentje:
nem tudom lehet hogy az xp-n is hasonlóan kell csinálni, ha képeket tudnál küldeni lehet hogy az segítene
2010. dec. 27. 17:46
 10/16 Foorty ***** válasza:
2010. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!