Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vinyó címkéjén 80 Gb van,...

A vinyó címkéjén 80 Gb van, és csak 30 Gb! Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Szinte új vinyóról van szó, a címkén 80 Gb van feltüntetve, de telepítésnél csak 30 Gb ír. Everest is 80-nak ismeri fel! Mi lehet ez? Lehet hogy átverés?
2010. dec. 19. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán particionálni kéne a maradék 50GB-ot is (nézd meg a lemezkezelőben, nincs e egy kb 50GB-os nem particionált terület a winchestereden, ha van, hozz létre rajta egy új partíciót)
2010. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utána néztem, nincs, csak a 30 gb.. de viszont a BIOS-ba megnéztem és ott ír egy olyat hogy Landing Zone: 63552 Mb. Ha elakarom kezdeni telepíteni, akkor a Nem patricionált terület 8 Mb, és úgyan úgy 31864 Mb ismer fel, tehát 30 Gb.. nem értem:S
2010. dec. 19. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:

2eset.

1. a jumper rosz helyen van, és 32GB-ra limitálja a merevlemezt

2. nincs a maradék hely megformázva(az a 8mb nálam is van, mindenkinél van) meg kell formázni a partíciókezelőben és kész is

2010. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jumperes dolgot még kipróbálom! Leszedtem az EASEUS Patrition Mastert, de az is csak 31 Gb lát, tehát valószínűleg nem jó helyre van beguva.. próbálgatom hátha valami összejön! Köszönöm azért a segítséget!
2010. dec. 19. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen oprendszer? Valszeg rossz a jumper.
2010. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Windows Xp Professional. De most ahova be van dugva, azon a kábelen van még egy csatlakozó, tehát ott kéne kipróbálnom?
2010. dec. 19. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:
a jumper az nem a csatlakozón van hanem a winchester oldalán, egy kis pöcköt kell ide oda csúsztatni, de felvan tüntetve a winchesteren is hogy milyen állásban mivan, tedd masterre és már látni is fogod a maradék helyet
2010. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy az a jumper nem véletlenül van ott, ahol. Egyébként ha átrakod, nem fog elindulni a Windowsod, csak újratelepítéssel, amivel minden elveszik (teljesen újra kell partícionálni).
2010. dec. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!