Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Volt már ilyen problémátok?...

Volt már ilyen problémátok? És meg tudtátok oldani? VGA probléma (? )

Figyelt kérdés

Üdv!

A hibaüzenet a jobb alsó sarokban a következő:,,A képernyőillesztő nem válaszolt majd helyreállt'' A kártya: nvidia gts 250

A kötelező körök megvoltak:

-directx-driver-os frissítés

-registry szerkesztés (tdr)

-oprendszer újretelepítése

-chipset és bios frissítés (asus rampage genne II alaplap)

egyszóval: minden

Napok óta guglizok, és úgy láttam, ez csak win7 alatt van (mindegy hogy ati vagy nvidia kártya). Valaki találkozott ilyennel xp-n, vagy AKÁRHOL?

Meg tudta oldani valaki kártyacsere nélkül? A csere sem oldott meg sok esetben semmit. Ja, amúgy érdekes, hogy a gép simán megy több mint egy éve, ez az első baj. Egy évig ment a CoD MW2, GTA IV, Crysis 2, Mafia IIstb és hasonló erőforráspazarló játék torrent klienssel együtt.

Ötletek? Tapasztalat?

Köszi


2010. dec. 19. 12:21
 1/6 Jenci ***** válasza:
Úgy látom már majdnem mindent megcsináltál és mégsem akarja az igazságot.Én még annyit csinálnék,hogy másik gépben is kipróbálnám,illetve a sajátomat is egy másik kártyával.Ez azért behatárolja a dolgokat.
2010. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

próbáld ki vistával. ha win 7 a gond akkor ezzel megtudod.

egyébként nekem is win7em van de ilyenről még nem hallottam.

2010. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem csinált ilyet a win7, de csak azért mert ATT ben túl alacsonyra vettem le a 2D-s Gpu MHZ-et.
2010. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ATI fórum tele van vele, *általában* az alaplap bios frissítése megoldja a problémát, ha a gyártó foglalkozott a témával és kijavította (Asusnak nem szokása, Gigabyte-nak és MSI-nek igen). Mivel te ezen már túl vagy, fel kéne velük venned a kapcsolatot. Magyarázd el nekik, hogy mi a probléma, és kérj tőlük valami béta bios-t, ami megoldja a dolgot.


Emellett próbáld ki a kártyádat más gépben illetve más kártyát a gépedben. Tudod, a szokásos dolgok...

2010. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, leírom a tapasztalatom, ha ne adj' isten, összefutnátok vele:

NEKEM (másoknak nem tudom) a kártyával lesz a baj, mert visszapakoltam fogcsikorgatva az xp-t, de ekkor is előjött a probléma, csak másképp: kékhalál formájában, ezért megtévesztő a bla bla szöveg, hogy a ,,képernyőillesztő nem ...', mert a win7 kiíírja, az xp nem. megtaláltam a régi kártyámat, ami csak egy vacak 128-as nvidia 6200-as, azzal fütyül win7 alatt minden. még szerencse, hogy elvileg garanciás a kártya még két évig. jól besz.ptam :)

2010. dec. 19. 18:22
 6/6 A kérdező kommentje:
vagyis úgy értettem, hogy azt szűrtem le az egészből, és a netes hozzászólásokból kül. site-okon, hogy a probléma a driver ütközése a win7-tel. de nem az. furcsa is lett volna, mert mint írtam, egy évig kifpgástalanul szárnyalt rajata minden; kellett is, mert (most nem dicsekvésképp) de tavaly cseréltem le mindent az akkori közepes-felsőkategóriás cuccokból összetákolva a gépet: i7 proci, 6GB ddr3 ram, stb. csak az a furcsa, hogy mindenkinek, kártyától függetlenül, több hónap-év használat után jött elő a semmiből az egész; nekem is, épp filmet néztem, emlékszem. és egy közös volt azon kívül, hogy váratlanul jött a dolog: mindenki win7-et vagy vistát használt, és mindenki a 64bites verziót. Sokat olvastam a dolog után, nehogy kártyacsere legyen a vége, de szerencsére két órája megtaláltam a garancuialapot, szóval most már ,,teszek rá''; na jó, nem, mert zabos vagyok, de kivárom, mit mondanak a szervízben. ja, és igen, sajnos gigabyte gyártmányú gts 250es a kártya.
2010. dec. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!