Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 router összehangolása? (lent)

2 router összehangolása? (lent)

Figyelt kérdés
Nos, van itthon 3 gép, de ebböl kettőt használun, jelenleg wifis routerrel. Az egyik gép kábelen kapja a routerből a jelet, a másik wifin. Be szeretnénk üzemelni a harmadik gépet, ami egyfajta szerverként funkcionálna, lenne rajta egy linux amit szeretnénk kiengedni, távoli hozzáféréshez. A kérdésem az lenne hogy meg lehet ezt oldani a jelenlegi EGY routerrel (netgear wgr614 v7), amibe mellesnek nem tudunk belépni böngészőn keresztül mert valaki sikeresen átállította a jelszavat, vagy pedig vegyünk egy másik routert mellé, amibe közvetlenül menni fog a net (upc), az ketté osztja (mondjuk tűzfal nélkül), és az egyik kábel megy a mostani routerünkbe és onnan a 2 gépbe tovább, a másik kábel pedig a beüzemelendő 3. gépbe? Ötleteket várok =)
2010. dec. 18. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani egyel is, csak keresd meg a reset gombot a routeren, hogy hozzáférj...
2010. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak attól félek hogy ha visszaáll alapbeállításra, nem fog működni. Mert jelenleg nem ismerem a beállításait
2010. dec. 18. 10:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ,Te egyáltalán nem értesz a routerekhez,szerintem jobb volna ha hívnál egy hozzáértő embert hozzátok , minthogy itt kérdezősködsz .
2010. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság. De mi baj lehetne ha én magam csinálnám?
2010. dec. 18. 10:35
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem ismerek hozzáértő embert, és ha ismernék sem hívnám el. Én szeretném megcsinálni, de úgy látszik hogy tudatlan maradok. Resetelem a routert, aztán meglátom mit tudok kihozni a dologból.
2010. dec. 18. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:

Reseteled a routert. Az alap név és kód általában rajta van az oldalán. :)

Még az internetet kell beállitsd utána, ez net szolgáltatótól függ, hogy hogyan, de szerintem rájössz. :D

Utána ki kell nyitnod a portot a távoli hozzáféréses gépnek. (Attól függ mit akarsz elérni távolról :P, a HTTP a 80-as porton működik...)

2010. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Reseteltem. Működik minden. A portokat hol tudom megnyitni? Be lehet állítani hogy csak 1 gépre legyen érvényes a háromból az a port?
2010. dec. 18. 11:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Routertől függ. Nekem D-link routerem van, és van olyan hogy DHCP, itt egy fix IP cimet adsz a gépnek, amelyiken ki akarod nyitni a portot, majd van olyan, hogy Virtual Server, itt nyitom ki a portot, megadva az előzőleg beállitott helyi IP-cimet.
2010. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha fix IP kell akkor minek DHCP? Anyám borogass...
2010. dec. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Köszönjük szépen a válaszod.

Fix IP egyetlen egy gépnek = statikus DHCP, azaz mindig ugyanazt az IPt osztja ki a router a MAC cim alapján...

Megszabadit a manuális ip megadás macerájától, mivel könnyebb beállitani... és a többi gépnek mehet a sima dhcp...


Ha nem értesz valamihez, akkor inkább ne is irj ide választ...

2010. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!