Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szektorhiba! HDD Regenerator...

Szektorhiba! HDD Regenerator 184 szektorhibát talált! HDD Sentinel ezek után is azt írja hogy jó minőségű a vinyó. Mennyire hihető ez az adat?

Figyelt kérdés
Tehát a vinyó elindul, minden rendben vele, de volt rajta 184 szektorhiba. HDD Sentinel még mindig azt írja hogy megbízható a vinyó! Lehet neki hinni?
2010. dec. 17. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
ez így furcsa... a S.M.A.R.T. eltárolja azt hogy valaha már volt szektorhibás, de a vinyó áthelyezi őket és a felület teszten nem lesz hibás szektor. Tehát éppen ellenkezőleg kéne lennie a két dolognak. A HDD Regenerator látná jónak a vinyót, a HD sentinel pedig kiírná hogy van 184 szektorhiba.
2010. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk annyit még elfelejtettem odaírni hogy a HDD Sentinel csak 30 hibát ír. Igazából nem értem mi van...:S Annyi tuti hogy bajos a vinyóm, de működik rendben!
2010. dec. 17. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

lényeg hogy csinálj biztonsági mentést valamilyen külső vinyóra ami keveset megy, és nem lesz gond ha esetleg elszállna.

figyeld azt is hogy romlik-e az állapota, mert ha igen, akkor hamarosan be fog halni.

jelenleg én egy 200gigás samsungot nyúzok 170db szektorhibával, de eddig nem jelentettek gondot, és úgy van beállítva hd sentinelben hogy eltoltam a szektorhiba értéket -170-al, és 100%-on megy. ha elkezdene romlani, akkor egyből elmozdul 100%-ról, és 98% alatt már villog alul sárgán a cucc. Ha ez bekövetkezne, akkor lecserélném, de lehet hogy gyári hibás csak, és akkor nem romlik.

2010. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segíséget!
2010. dec. 17. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!