Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem olvassa be a DVD íróm?

Miért nem olvassa be a DVD íróm?

Figyelt kérdés
Vettem néhány Verbatim DVD-R 16x dvd-t és nem olvassa be a DVD olvasóm csak néha, viszont amikor sikerül, nem lehet rá írni, mert nem megy tovább 1%-nál. Illetve egy szer kiírta és nem írt ki semmi problémát, viszont akkor sem tudta újra beolvasni (akkor is nagyon lassan írta). Más dvd-vel eddig semmi ilyen problémát nem tapasztaltam. Tehát az íróm biztos, hogy jó. Lehet, hogy az a baj, hogy régi. Kell hozzá valamilyen frissítés? Writemaster márkájú (a tipusszámot hol kell megnézni?)
2010. dec. 17. 11:24
 1/5 Jenci ***** válasza:

Igen,az lehet baj,hogy régi.Egy firmware frissítés talán megoldhatja.


[link]


Itt találsz hozzá frissítést.A tipus számot megtalálod: Sajátgép--Jobb klikk az íródra--Hardver fül felül

2010. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Frissítettem, viszont sajnos még így sem jó. Közben eszembe jutott, hogy vettem ugyanilyen dvd-t tokosban, tehát rendes boltban és az rendesen működött, de két külön helyen utána vettem hengereset és azok nem mentek. Nem lehet, hogy azok rosszabb minőségűek. És még annyi, hogy legtöbbször (nem mindig), de úgy adja ki ezeket a dvd-ket, hogy még forog.
2010. dec. 17. 12:29
 3/5 A kérdező kommentje:
dvd író típusa: Writemaster SH-S182D
2010. dec. 17. 12:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Találtam néhány kiírt dvd-t ebből a fajtából (kb. az utolsót egy-két hónapja írhattam ki), visszaraktam és sajnos ezeket sem olvassa be. Tehát a közelmúltban romolhatott el valami, de mi lehet, hogy csak ezeket nem olvassa be? JA és még annyi (nem tom mennyit számít), hogy míg a többire az van írva pl. 1-16x, addig erre 16x vitesse speed.
2010. dec. 17. 12:42
 5/5 Jenci ***** válasza:
Nem tudom honnan veszed.Én boltból veszem és hengeres.Soha nem találkoztam még egyetlen egy rosszal sem.Szerintem az íród nem 100%-os már.
2010. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!