Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Karácsonyra egy merevlemezt...

Karácsonyra egy merevlemezt szeretnék, ezzel a kérdéssel fordulnék hozzátok?

Figyelt kérdés
Van most ez az új USB 3. 0 5Gbit/sec (640 MB/s). Ha az én alaplapom nem támogatja ezt a rendszert, mert még régen vettem a gépet, akkor csak a rendes USB 2. 0 s elvileg 480Mbit/s (60mb/s) sebességen lehet az átvitel? És hogy ha veszek egy USB s merevlemezt akkor az mindenképp a 60mb/s on futna? Mert nekem egy barátom kipróbálta és neki jóval kisebb volt az érték. Ez a szám ez csak egy felső határ? A max érték? Ha igen akkor mi befolyásolja az átvitelt? És végül az utolsó kérdés:Meg lehet-e azt csinálni, hogy veszek egy merevlemezt és hozzá egy nem tudom hogy nevezik pontosan magyarul (HDD case) merevlemez dobozt (elvileg) olyat aminek van USB 3. 0 s csatlakoztatója és a merevlemezem a SATA 2 300mb/s helyett a 3. 0 s 640mb/s al futna???
2010. dec. 16. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

sok a kerdes.

lenyeg a lenyeg...az nem eleg ha ilyeneket osszedugsz. raid kell hozza, hogy 100mbs+ sebessegel tudjon irni, olvasni a kutyu.

2010. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezt hogy érted ? eleve a sata 2nél már 300mb az átvitel.

Úgy érted ,hogy ha ezt olyan átalakító dobozba használnám amivel usb re lehet rádugni akkos az usb átvitele külön cuccal menne (raid, elmagyarázhatnád mi) 100mb fölé?

Más valaki ötlet?

2010. dec. 16. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Mivel az alaplapodon nincs USB 3.0, akkor csak USB 2.0-s sebességed lehet (elvileg 480Mbit/s, ez a gyakorlatban 35MBájt/sec lesz). Vagy, veszel kemény pénzért PCIe-s usb 3.0 bővítőt.


Másik megoldás: eSata-s külső vinyó (persze csak ha van eSATA portod, a gép hátulján). Ez ugyanannyiba fáj mint az USB 3.0-s, és ugyanolyan gyors (7200rpm-es 95 MB/s, 5400rmp-es 70 MB/s). Viszont az eSATA bővító olcsóbb, mint az USB 3.0, azonban ez kevésbé sokoldalú, mint az USB 3.0 (csak adattároló, elsősorban vinyó és pendrive kapcsolható rá). Az eSATA külső tápos vinyót igényel.


Amúgy ha nem akarsz eSATA-ra, USB 3.0-ra költeni, mert nincs pénzed, vegyél 2.0-sat, nézz szét boltokban, 1TB-osat olyan 15k körül kapsz. Ha kevésbé keresgélsz, 20k-ért akkor is kapsz.


Az USB 2.0-s vinyók előnye, hogy olcsó és széles körben használható. Hátránya, hogy társaihoz képest csak szüttyög (lassú a port).


Az eSATA előnye, hogy nagyon gyors (a sebesség nem a porton múlik), és a számítógép SATA-vezérlőjére csatlakozik, tehát olyan mintha a számítógépedbe lenne szerelve. Ez sok esetben megkönnyítheti az életedet. Hátránya, hogy biztosan külső tápot igényel, illetve nincs minden mezei pc-n, laptopon esata port, valamint drágább, mint az usb 2.0-s cucc.


Az USB 3.0 a legjobb, mivel ez a leggyorsabb (4,7 Gbit/s), és kompatibilis USB 2.0-val (azaz minden olyan helyre bedugható ahova az usb 2.0). Hátránya, hogy egyelőre ritka, és drága is.


A sebességértékeket pedig HD Tune Pro programmal mértem, usb 2.0, sata2, eSATA 3GBit portokon. Most vettem esatás vinyót+hozzá hdd tokot, és lemértem, hogy mit tud.


Ha úgy döntesz, hogy tokot veszel, lehetőleg alumínium tokot vegyél, mert az jobban vezeti a hőt és strapásabb mint a műanyag. Egy jó tok olyan 5-6k körül van, én lcpower eh-lc-pro-35B5 tokot vettem 6,5k-ért, és elég masszív, meg van rajta usb és esata is, kaptam vele tápt, kábeleket, backup szoftvert, stb.

2010. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*tápot


ja, és 2.0-s házhoz inkább 5400rpm-es, a többiféle porthoz pedig 7200rpm-es vinyót nézzél. Nézhetsz az usb 2.0-shoz is 7200-asat, csak nem fogod tudni kihasználni a sebességét.

2010. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én most kinéztem egy szerintem egész jó kis merevlemezt,itt a linkje (ha legörgetsz ott megtalálod) : [link]


Ehhez mit tudnál ajánlani?

Szerintem ezt egyszerűbb lenne privátban ,ugyhogy ha megtennéd ,hogy felveszel msn re,megköszönném.

címem: szoftver6@citromail.hu

2010. dec. 16. 17:25
 6/6 anonim válasza:

de tudsz venni a gépbe usb 3.0 a portot pci e csatlakozósat

[link] valami ilyesmit

2010. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!