Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol és mennyiért tudnék venni...

Hol és mennyiért tudnék venni PC 2700 (333 MHZ) 256 MB DDR ramot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehol, mert olyat már évekkel ezelőtt se lehetett kapni. Jó lesz a 400-as is, visszafelé kompatibilis.
2010. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az előzőre, nem visszafele kompatibilis, és alaplap függő, hogy megy-e. Nekem van egy régi gépem, volt benne 256 mega ram, elmentem a boltba, vettem 400 Mhz-est 1 gigást, aztán nem ment. Visszavittem és rendesek voltak, mert visszafizették, ráadásul egyik használt gépükből, amelyben 2 db. volt kivették az egyik modult, ami 333 Mhz-es, és azt eladták nekem, azóta 512 mega ramom van, ami már windows xp-vel elégséges.


Szóval használt gép és alkatrész kereskedőnél. A másik a Vatera, ott lehet hogy találsz ilyen ramot.

2010. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12:49: A te géped/alaplapod volt a kakukktojás ez esetben, maga a RAM biztosan visszafelé kompatibilis.
2010. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 12:58:

Akkor mit nevezel visszafele kompatibilitásnak? Van olyan alaplap, amelyen megy a 400-as ram, van amelyiken csak a 333-as megy. Feldughatod a s.eggedbe a ramot, hogy ha elvileg kompatibilis lefelé, ha konkrét alaplapnál nem megy. Nem kakukktojás, nagyon sok alaplapnál van így.

2010. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A visszafelé kompatibilitás csak annyiban oké, hogy van olyan alaplap is, amelyben megy, de csak 333 Mhz-en(enyémben a 333-as megy, de csak 266-on), valamint ha egy alaplapon megy a 400-as, de az egyik 333-as, akkor a 400-as is megy 333-on.
2010. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15:14:


Talán rosszul vagy nem elég részletesen fogalmaztam. A RAM visszafelé kompatibilis, azaz a 400-as tud annál alacsonyabb frekvencián menni, kész. Ezen kár vitatkozni.


És ki hitte volna, a BIOS-ban nemcsak a MHz-ben mért sebességet, hanem még az időzítéseket is be lehet manuálisan állítani, nem muszáj SPD-ből szedni. Puff. Ha jól csinálod, akkor minden azaz minden alaplapon menni fog, ami ezeket a beállításokat támogatja. Olyanról nem tudok, ami ne támogatná.


Ennek alapján nem is az alaplapod volt a kakukktojás, hanem te magad, hiszen nem tudtad rendesen beállítani.

2010. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!