Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a vélemény erről a Western...

Mi a vélemény erről a Western Digital külső winchesterről?

Figyelt kérdés

Azt írják róla helyenként, hogy nagyon hamar felmelegszik és ráadásul ennek hatására el is vesznek róla az adatok...

Vélemény? [link]


2010. dec. 6. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
én ilyet nem vennék csak olyat amihez nem kell külön áram hanem az usbből felveszi
2010. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta neked ezt a baromságot? Méghogy adatok elvesznek melegedéstől...

Tudod a te gépedben hány fokos most a merevlemez? valahol 40-70 fok között, mivel az oprendszer műveleteket végez rajta...


Én több mint egy éve vettem, igaz egy terrásat, és tökéletesen működik, a szekrény tetején, vékony alu zacskóban van tárolva a por és a sugárzás ellen, semmi rángatás, ami a mechanikát tönkre tehetné.

tétlen állapotban kikapcsol a motor, nem forog, ilyenkor szobahőmérsékletű. Amikor megnyitom a sajátgépben, csak akkor pörög fel. Ha neked 3 sec felpörgési idő sok, akkor vegyél mást. Ha 10 percig nincs megnyitott fájl, mappa, nincs adatmozgás, akkor leállítja a motort, és az előbbi esemény játszódik le. Üzem közben sem melegszik, túlságosan, ha megfogod a tetejét, és a tápcsatlakozónál, 35°C alatt van.


Rendkívülien megbízhatóan működik! Nem egy noname termék!

Vásárlás napján egyszer megformáztam, felharmadoltam, mindegyik elsődleges NTFS, azóta nem volt vele gondom, se újraformázás, és ráadásul nem is töredezik, mert 50 megánál kisebb fájlokat nem tárolok rajta.


Olvasni max 60MB/s tipikusan 34 MB/s az intézőben, USB2.0

Írás max 31 MB/s, tipikusan 14 MB/s az intézőben, USB2.0

Másolás a külső tárolón belül NEM AJÁNLOTT, NEM ERRE TERVEZTÉK! (ez már aktív műveleti tároló lenne)

NEM ajánlott továbbá PÁRHUZAMOSAN ÍRNI rá!

Na ennél vegyél gyorsabbat, ha tudsz ilyen árfekvésben!


Én csak ajánlani tudom, archiválási, esetleg filmnézési célokra. DE NEM AKTÍV MŰVELETI TÁROLÓNAK!!! (lásd: géped belső merevlemeze, ahol folyamatosan keletkeznek és törlődnek 1 megánál kisebb fájlok)

2010. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

amúgy az előzőhöz hozzáfűzném, és az első válaszoló aggályait eloszlatnám:

a 3,5" WD Elements sorozat minden darabja külső tápegységről működik.

olvasd el róla a vásárlói véleményeket, mindenki elégedett vele, ahogy én is a sajátommal.

ÉS ne használd aktív műveleti tárolóként, ha hosszú életet akarsz neki! Bár ez igaz minden külső merevlemezre. Arra való a belső, hogy kis adatokat tologassunk rajta egyfolytában.

2010. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

huh hát köszi !

Ez hasznos volt !

2010. dec. 6. 17:12
 5/9 anonim ***** válasza:

"amúgy az előzőhöz hozzáfűzném, és az első válaszoló aggályait eloszlatnám:"


én csak kényelmi szempontból néztem a dolgot.

2010. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt ezelőtt egy 500 GB-os Verbatimom is. Azzal csináltam egy olyat véletlenül, hogy miközben be volt dugva az USB-je a gépbe, meglöktem és eldeformálódott, azóta nem olvasta be azzal az USB-vel, vettem hozzá egy másik kábelt, de azzal se működik. Azt ne mond, hogy most dobhatom ki.
2010. dec. 6. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

ha eldeformálódott maga a berendezés, akkor ki lehet dobni.

Ebben egy mechanikus forgó tányér van, aminek kimillimétereztek minden helyet...

2010. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ilyen elements seriás van csak 1 terrás...eddig semmi gond nem volt vele, jah és nekem nem usbből veszi az áramot.
2010. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha elolvasod az oldalon a véleményeket, negatívumot nem irnak róla, csak talán annyit, hogy kicsit nehéz
2010. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!