Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire tudom még húzni a...

Mennyire tudom még húzni a procit?

Figyelt kérdés
Van egy MSI 848P Neo-V (MS-6788) alaplapom, és van egy Intel pentium 2,4/512/400-as procim, na mostanában belementem a biosban, és láttam, hogy a clock 100, és én ezt felvittem 106-ra és a kis 2,4-es prociból lett egy 2,56-os proci, persze a v-ot is emeltem egy tizeddel! Mennyire húzhatom még és mennyi áramot adhatok még neki? Persze a hűtéstechnikával tisztában vok. tehát, hogy húzás során több hő keletkezik, ez ellen tettem is... Már csak az a kérdésem, hogy mennyire húzhatom még?
2010. dec. 4. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
alap hűtésel nem fogod sokáig. én egy core i5 őt felhúztam 2.8 ról 4.2 ig vízhűtésel nem mertem tovább húzni
2010. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zabálnak a P4-ek alapban is. A feszemelés nagyon megnyomja a fogyasztást és a hőtermelést. Sokkal-sokkal jobban, mint az órajelemelés(FSB emelés). Fesszel nagyon okosan bánni, mert télleg melegszik és nem is jó a sok fesz. Laptól is függ, meddig húzod, főleg az északi hídra kerül nagy tehet az FSB növelés miatt.
2010. dec. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az északi híd passzív hűtésére tettem, egy 5cm átmérőjű 5223-mel forgó ventit! az így most csak a meleghez közelít, de nem az! Ezt akkor vettem észre amikor húztam a procit!!

Az alaplapom úgy van, hogy 400FSB-vel megy a proci, és én a procit afölött húzom finoman, de túlhúzni nem lehet ugye ha van zsír hűtés meg minden, valahogy csak jelez nem, mit tudom én pl mondjuk megfagy gyakrabban a gép vagy valami, de egyből csaknem megy szét!

2010. dec. 5. 01:13
 4/5 anonim ***** válasza:
azzal jelzi hogy nem kapcsol be a gép . olyankor tápot áramtalanitani teljesen 1-2 perc mulva vissza és visszaáll a régi beálitásokra .
2010. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szaros kis 160MHz he nem kell egy csepp feszt sem emelni! Tapasztalataim szerint kb +400MHz hez kell +3 tized volt kb
2010. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!