Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan telepithetem ujbol a...

Hogyan telepithetem ujbol a számitogépemet? Most win7 van rajta és xp akarok rá tenni mert nem jönbe a win7 tudtok irni részletes leirást?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem ilyen a biosom:S
2010. dec. 4. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
pech
2010. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És akkor mi van?

amikor bekapcsolod a gépet a fekete képernyönél amikor irkálja ki hogy milyen winchestere meg CD/DVD van a gépben(egyszerübben nem tudom leirni) akkor ott alul irja hoyg melyik billentyüvel tudsz a BIOSba belépni.Nem biztos hogy a DEL,lejet hogy az F2 vagy más Funktion bill vagy más,de irja! Na a fekete képernyö alat azt meg kell nyomnod és a BIOSba léptet be.Ott átnézel mindent(nem álitasz el semmit,csak nézel!) és megkeresed a boot menüt.Egy lista lesz First boot device,second boot device stb vagy csak boot device és alatta hogy first,second stb.Mindegyiknél lehet állitani hogy HDD,CD,USB stb vagy a listában lévő eszközökböl lehet egy kiválasztottat le és fel mozgatni.

Lényeg a lényeg ugy kell beállitani hogy az elsö azaz a first legyen a CD/DVD ami a gépben van és a second a HDD ami gépben van.Utána rámész az Exit felsö fülre és ott a Save and exit lehetöséget választod ki.Ilyenkor a gép ujraindul,lefut ujra a bootolás majd rá fog ki fogja irni hogy a CD-röl való bootoláshoz nyomjon megf egy gombot.Innentöl már minden gépen ugyan az az eljárás,nyugottan használhatod az elözö ember által belinkelt oldalt.

Ha kész vagy a teljes tepitéssel akkor ujrainditod a gépet,ismét belépsz a BIOSba és a Boot menüben átállitod ugy hogy a first legyen a HDD a second meg a CD/DVD.

Ennyi

2010. dec. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

first nekem ilyen nincs benne

Alaplap neve ASRock P4VM800

ilyen az alaplapom

2010. dec. 5. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!