Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU/GPU túlmelegedés, miért,...

CPU/GPU túlmelegedés, miért, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy 1,5 éves Lenovo SL400 asom, eléggé gyűröm, kb naponta 15-17 órát van bekapcsolva.


Alapjáraton 60 fok C, ha terhelem akkor 98 fok C-ig meg fel ami elég félelmetes.


Főleg akkor tapasztalom amikor a GPU-t használja a gép mert ugye integrált:).


Néhány teknikai adat:


Cores: 2 (Max 2)

Threads: 2 (Max 2)

Processor model: Mobile Intel Core 2 Duo T5670 (Merom-2M)

Processor name string: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5670 @ 1.80GHz

Platform: Socket P (mFCPGA-478) (PlatformID: 0x7)

Processor signature: 0x6FD

Processor revision: M0

Process node: 65 nm


Köszi előre is.


2010. nov. 28. 01:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
menj ki a szabadba, vagy kapcsold ki a futotestet/padlofutest.
2010. nov. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Fúú, nekem nagy terhelés mellett is csak max 40fokos az 5éves gépem.

Nekem baromira jól szellőzik.

2010. nov. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Van ilyen plusz hűtő amit a gép alá lehet tenni.
2010. nov. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem árt kipucolni a ventit néha.
2010. nov. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1. -> Tegnap kimentem a teraszra, ugye -2 fok volt kint:D, CPU -> 79 fok így is... :\


3. -> Oldalt szellőzik hálistennek.


4. -> Lehet kéne, csak nem merem, nehogy elrontsam...


Én -> Mi van ha a termo paszta száradt ki, amit a proci meg a heat sing közé szoktak kenni?

2010. nov. 28. 02:29
 6/17 anonim ***** válasza:

Az is kiszáradhatott, de a por a nagyobb kockázat. Az én gépem évente van tisztítva, és mindig egy maroknyi port kell kibányászni belőle. Volt olyan is, hogy a venti megadta magát. Alattomosan, nem állt le teljesen, csak lement a fordulat. A csere segített.

1. pucolás(ne félj, szedd szét, jegyezd meg a sorrendet, tisztíts, pasztázd újra, rakd össze újra)

2., ha nem segített, venti csere

2010. nov. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak köszi:).


Szétszedem stb. csak szerzek pasztát.


Még egy kérdés így befejezésnek: Ugye olyan nincs hogy megsül a proci vagy valami, emiatt, van egy killswitch ami kiüti a gépet ha túlmelegedne^^?

2010. nov. 28. 03:38
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen gondjaim, nekem is 95 körül volt. :S Én csak szimplán egy állványt vettem hozzá, hogy magasabban legyen és jobban járjon a levegő (alul szívja, oldalt fújja -.-). Én ezzel nem tudtam akkor 70 fok felé menni, de pont a napokban kezdett megint emelkedni, 80 körülre, úgyhogy én is most először, valamivel több, mint 1 év után merészkedtem szétszedni, de nem b.sztam el! :D


Hát, szerintem ha lesül a proci, simán hazavághatja az alaplapot. De ez csak tipp, nem vagyok benne biztos! :D

2010. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ugye olyan nincs hogy megsül a proci vagy valami, emiatt, van egy killswitch ami kiüti a gépet ha túlmelegedne^^?"


Persze hogy van, minden gépben szokott lenni. Emellett a processzor legalább 120°C-ig nincs veszélyben, előbb szétolvasztaná a saját környezetét, minthogy károsodna.

2010. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Most komolyan hol lehet megnézni, hogy hány fokos a gép? Van hőmérő benne? Mi van ha lefagy, mint Vágási Feri gépe a szomszédokba?
2010. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!