Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop memóriát lehet bővíteni?

Laptop memóriát lehet bővíteni?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta anno egy számítógépekhez értő ismerősöm, hogy nem lehet, amivel megveszed az marad, ezért érdemes inkább többet rákölteni, mert nem lehet hozzá RAM-ot venni mint az asztali gépekhez. DE nemrég olvastam talán itt gyakorin egy hozzászólást, amiből azt vettem ki hogy lehet bővíteni. Szóval lehet vagy nem lehet?
2010. nov. 23. 14:05
 1/3 Jenci ***** válasza:
Igen,lehet bővíteni.
2010. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A számítógéphez értő haverodnak üzenem hogy maradjon inkább a csattogós lepkénél tanács adás helyett.

Laptopokkal foglalkozom csakhogy tudd miért mondom.

Minden laptopban bármikor lehet memóriát, processzort, winchestert, hibás wifit, hibás modemet, hibás hűtőt cserélni. Egyeseknél videó kártyát is lehet ha nem integrált. Enyémben is van plusz egy giga ddr2-es.

4500 huf most 1 giga ram laptopba.

Minden laptopban alap esetben két memória hely van, ami az egyik üres rendszerint.

Annyira figyelj hogy mindig a nagyobb memória legyen elsődleges a gépben, ha mind a kettő "Pl." 1 giga akkor mindegy. Látni fogod a memória helye mellett a m00 és m01 vagy ehhez hasonló jelölést az alaplapon.

A laptop alján középen van mindig a memória helye.

Te is nyugodtan ki tudod cserélni bármikor.

2010. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Nem tudom, hogy miért mondta nekem, hogy nem lehet, amúgy ért a gépekhez, legalábbis ezt leszámítva eddig úgy tűnt.

Egyelőre még gyűjtögetek egy laptopra, meg közben nézelődök, hogy milyet lenne érdemes venni. Csak beparáztatott ezzel, hogy mindenképpen szánjak rá többet, mert utána nem lehet úgy feltuningolni benne a dolgokat ahogy egy PC-nél. Nekem meg nincs annyi lóvém, hogy egyből 150-200 ezres gépet vegyek. De akkor mégiscsak lehet utólag javítani a dolgokon. Köszi szépen a segítséget:)

2010. nov. 23. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!