Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki mindig a...

Miért kapcsol ki mindig a monitorom játék közben?

Figyelt kérdés

Ha játszok akkor a monitorom egyszerüen leáll, ilyenkor megy a gép de a monitor ki van kapcsolva és nem lehet bekapcsolni csak ha nyomok egy resetet. Én a videó kari melegedésére gondolok

Everesztben néztem mintha a videó karim melegedne az MCP 72c-fok a GPU dioda normál állapotban 64c-fok de ha játék közben kikapcsol akkor felmegy kb 80c-ig

Mivel lehet a gond??


2010. nov. 23. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Videókártya gyanus
2010. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen most vettem észre hogy néha néha nem pörgeti a ventilátort a videokártya.

Ezt lehet orvosolni valahogy?

2010. nov. 23. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínüleg az probléma hogy a videókártya hűtöjén már teljesen áll por szinte mozogni sem tud.

2 lehetőség jöhet szóba szétszeded a gépet és kitakaritod a videokari ventijét és ha ezután is nehezen forog akkor meg látogatsz egy számitás teknikai üzletet és kérsz egy ugyan olyan hűtőt amit kiszereltél vagy egyszerübb ha viszed a gépet is. Attól függ mennyire értesz hozzá.

2010. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már kitakarítottam a ventilátorját. De nem mindíg forgatja, van amikor kézzel rá kell segiteni és utánna meg forgatja rendesen.
2010. nov. 25. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:

ha nagyon poros volt mikor kitakarítottad akkor kikell venni a ventit a hűtőből vagy nem tudom milyen felfogatású a hátoldalán van egy matrica azt óvatosan felszeded pl tapétavágó késsel de úgy hogy utánna visszatudd tenni a szélénél húzod felfele. ha leszedted ha olyan a ventid akkor ott lesz egy kerek gumi szimering azt is vedd ki olyan mint egy dugó és ha pörgeted a procit látod hogy ott a tengely oda pl motorolajat egy tűvel csepegtess oda és pörgezsd illetve kotyogtasd hogy mindenütt kennyen nem kell sok. ha nincs a ventid hátulján ilyen akkor sajnos úgy jártál mint én nekem se szerelhető a venti de ezzel a módszerrel amit mondtam feltudod újítani. akkor tudod hogy szar a ventid ha megpörgeted és mikor majdnem leáll a pörgése akkor oda vissza játszik és úgy áll meg akkor még nem olyan rosz de ha érezhetően szorul ilyesmi és nem lehet felújítani mint az előbb mondtam akkor egy csere..


ha a tiednek ezek alapján semmi baja nincs akkor indítsd el a játékot hagyd levéve a gép oldalát és játék közben nézd meg hogy beindul e a pörgés lehet magának szabájozza a videó kari psf vagy mi a neve az ilyen ventiknek ilyen a cpu is állítható fordulatszámos és a videó kártya esetében a videó kártya drivere lehet piszkálja ha atid van akkor szinte biztosra mondom hogy lehet hűtést állítani neki hogy hány százalékon nyomja. egyenlőre ennyi ötletem van

2010. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

aaaaaa ,nekem is volt ilyen problemam (meglallt a hutes).

Es azt vettem eszre ,hogy a jatek brutalisan belassult,de nem kapcsolt ki a monitor.. (8500GT es 110 fok kb.)


En leszereltem a komplett hutest,es vettem ra egy 8 cm-es Xilence coolert, amit ragumiztam 2 helyen,es utana jol ment :D

2010. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!