Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel szg-em a...

Miért nem ismeri fel szg-em a külső 1 TB-os merevlemez meghajtóm, ami eddig működött?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem egy 1 tb-os Medion külső winchestert!

Tudom, nem a legmenőbb márka, de nem hallottam róla több rosszat mint a jobb nevűekről!

A fájlrendszer NTFS- re volt konverálva gyárilag, nem is piszkáltam, nekem megfelelt!

Tegnap lefagyott az asztali gép, amire kötve volt, és amikor újraindítottam (nem húztam ki a vinyó kábelét), a gép nem akarja megnyitni!

A meghajtó ikonja megjelenik, a gép jelzi hogy csatlakoztattam, de ha jobb vagy ball egérgombbal rákattintok, vagy lefagy, vagy rákérdez, hogy formázza-e a lemezt...!

A vinyómotor működik, a lámpája villog hogy dolgozik, mégsem tudom megnyitni! USB-n keresztül van rákötve a hátsó csatlakozók egyikére!Végigpróbáltam az összes usb-csatlakozót, tuti nem azzal van a gond!

Az eszközkezelő szerint is működik!

Mit tehetnék még?

Most akkor lehet, elvesztek a tárolt adataim? :(

Garanciális a cucc, de addig semmiképp nem akarom visszavinni, amíg a dolgaimat le nem mentettem róla, mert kb fele csak ezen a meghajtón van!


2010. nov. 19. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el valamelyik haverodhoz és próbáld ki.Ha ott sem műkszik akkor formázás.Ha műkszik akkor mentsd le ott valamire az adatokat és a Te gépedben engedd megfozmázni.Sajnos súlyos adatvesztéssel járhat külső vinyónál ha nem szabályosan van leválasztva.Ez a legmenőbb vinyónál is előfordul.Remélem nagyobb az ijedség mint a baj.
2010. nov. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az előbb próbáltam másik gépem, és ott is ugyanez a helyzet..:(

Adatvesztésről már hallottam, de hogy közel 600 giga csak úgy elszálljon... Meg úgy volt beállítva, hogy külön kapcsolgatás nélkül el lehessen távolítani, ha ez számít ilyenkor...

Nem tudom hogy a gép lefagyása okozta-e a bajt, vagy az hogy újraindítottam kihúzás nélkül.

Nem hiszem hogy az adatok végleg elvesztek, de hogy nem tudok hozzájuk jutni, az nagyon aggaszt!

2010. nov. 19. 09:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a kezembe lenne,akkor lenne még néhány dolod,de mivel nem akarok olyan tanácsot adni amivel hibás kivitelezésnél több kárt csinálnál mint hasznot,ezért azt javaslom ha fontosak az adatok akkor bizd szakemberre!Aki ért hozzá az megtudja seszperc alatt mondani a jövőt!!
2010. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha megvan a megoldás légyszi jelezd!Kösz
2010. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajna semmi! :( Ide szakember kell!

Azért kösz!

2010. nov. 20. 11:04
 6/6 anonim válasza:
anyémmel is ugyanaz a baj.. csak az enyém 1,5 TB-os és 1 TB adat volt rajta/van rajta... te mit csináltál utánna vala? visszavitted garanacia miatt? vagy szervízbe vitted?
2011. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!