Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy SB Audigy...

Szeretnék venni egy SB Audigy SE 7.1es hangkártyát. Viszont sok mindent nem tudok róla. Valaki tudnä segíteni?

Figyelt kérdés

Tehát a mostanim egy CMI PCI 8738 hangkártya ( elég olcsó kis kártya volt) és van benne olyan funkció például, hogy behallgatás. Tehát ha mikrofonba beszélek akkor folyamatosan hallom magam a hangfalon. Sőt még olyat is tud, hogy nem csak mikrofonról vesz fel, hanem wave-ről is, tehát ha csak elinditok egy zenét a youtubeon, akkor egyből fel tudom venni ugyanolyan minőségben. Ez eddig szép és jó, de a gépzajokat is felveszi és nem adja le olyan szépen a zenéket, filmeket ahogyan azt én szereztném.


Kb. 3éve van meg és most döntöttem úgy, hogy le szeretném cserélni egy jobbra és találtam ezt:


[link]


Viszont ezen nem látok egyáltalán mikrofon bemenetet, és nem tudom van e benne behallgatás funkció, és waveről felvétel. (A behallgatásra, és a waveről való felvételre nagy szükségem van, de gépzaj nélkül).


Logikusan arra gondolnék, hogy ha egy 1500ftos kártyában vannak ilyen funkciók, akkor valószínűleg egy drágább márkásabb kártyában is megtalálhatóak. De ez csak a logika...


Nekem tapasztalatok kellenének, hogy BEHALLGATÁS, WAVE-RŐL FELVÉTEL VAN E BENNE, HOGYAN SZÓL, ÉS EGYÉB...

Szóval ha valakinek ilyen kártyája van, kérem ossza meg velem róla a véleményét!


Segítségeteket/válaszotokat előre is köszönöm!


2010. nov. 17. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A kék a vonalbemenet, mikrofon bemenet külön nincs. De elvileg vonalbemenetre is köthetsz mikrofont. SE verzió, ezért buta :)
2010. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A vonalbemenete egyben a mikrofonbemenet is. Ez szinte biztos nem tudja rögzíteni a wave jelet. Erre alkalmas szoftver viszont van, a Totalrecorder. Bármit felvesz, ami a hangkártyádon szól. Nekem is volt ilyen, a gépzajokat én nem hallottam. Amúgy szépen szólt, az olcsóbbaknál és az integráltaknál is jobb, az biztos. De vehetsz ennél jobbat is használtan, és még olcsóbban, mint ez. Keress Audigy-t, Audigy2 ZS-t, Vagy Audigy4-et. A 2ZS a legjobb, de úgy tudom, azzal lehetnek driver problémák, nézz utána. Ezért vettem én 4-est. [link]
2011. aug. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!