Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek? Olyan...

Milyen laptopot vegyek? Olyan nehéz a döntés, hiszen nagy a választék. Mi a véleményetek az alábbiakról?

2010. nov. 15. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Hm.. Ha engem ilyen ügyben kérdeznek, az első amit én kérdezek: mire akarod használni? Ez határoz meg minden továbbit. /Csak úgy ne fejezd be, hogy: és játszani a gyereknek/
2010. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magamnak szeretném otthoni használatra.. Mit részletezzek még ezen? Nem játékra kell.. hanem inkább netezésre, fénykép szerkesztő programokat használok meg ilyenek...
2010. nov. 16. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet ragozni, de amire Te akarod használni szinte a ma kapható "leggyengébb" is elegendő. Azért nem mindegy, milyen op. rendszert teszel rá. Én egyelőre XP-t használok.

Ha vennék: 2GbB RAM, WiFi, Bluetooth.

Praktikus ha van külön numerikus billentyűzete, van beépített kártyaolvasó, WebCam kívánságod szerint. (azért jó, mert hirtelen le lehet valamit kapni, elküldeni, megmutatni). Ha a processzor "gyengébb", annak kisebb a fogyasztása, jobb az üzemidő. 2MB RAM szinte mindenre elég, több RAM többet eszik, ha nincs kihasználva felesleges.. akku üzemidő!

A drágábbak, többet tudóknál, több RAMosnál azért kevesebb időbe kerül egy többfázisú filmkonvertálás. 1-2 óra helyett 1/2-1 óra.

Minden fentinek ellent lehet mondani, ellenpéldát hozni.

Több van a családban, ezek alapján lettek válogatva, elégedettek vele. Az egyik 1.6GHZ proc, 512 cashhel, 2GB RAMmal, ca. arra használják, mit Te emlegetsz, a másik picit erősebb proci, külön /nem shared/osztott/ videokártyás, nagy unoka játékra is elmegy, persze nem a mai csúcsokra... És mindegyik 17"-os, teljes billentyűzettel.

Mindegy mekkora a laptop súlya, 500m után egyiket se szereted.

2010. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítem magam: Free DOS-os gépeket vettem, majd én azt rakok ami már megvan, vagy amit veszek.

Mindkét gép HP Compaq, a NotebookStore -ból van, ott van két "érdekes" konstrukció: renew újracsomagoltként emlegetik, gyakorlatilag gyári új, viszont 12-20-al olcsóbb mint hason társai, részben a freedos miatt.

Igaz, az összes hardver drivert Neked kell leszedni a HP honlapjáról, részletes, problémamentes, van vagy 10... Billentyűzet lehet szokatlan, lehet rátenni matricát. Másik érdekeset most nem látom, nem jut eszembe.

2010. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!