Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A különböző tipusú processzoro...

A különböző tipusú processzorok mit jelentenek?

Figyelt kérdés
Én arra értem hogy pl :Intel Pentium Dual Core, Intel Core 2 Duo, Intel Core 2 Quad, Intel Core I-3,I-5, I-7 meg ijenek ezek közt mi a különbség? És melyik hány magos vagy hogy van ez? Ja meg hogy AMD meg mit tudom én.
2010. nov. 15. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kb az a különbség mint 2 autó között
2010. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt így nullára alapozva elég nehéz neked is felfogni, miután valószínűleg nem tudod hogy mi az a processzor mag, így neked aztán mindegy, hogy 1,2,3,4 vagy 6, esetleg 8 van e belőle. Az AMD pedig nem egy típus, hanem egy gyártó, a másik az Intel. Régebben több is volt(IBM, Cyrix, Via), csak nem bírták a versenyt az Intellel.(Bár VIA még van de nagyon elenyésző).

A nevek általában egy-egy szériát jelölnek. a Pentium egy régebbi széria, ami körülbelül már 199x-évből való.

Azóta persze elég sokat fejlődött de mivel sikeres volt, az intel megtartotta a nevet. Mostanra kezd csak kimúlni. A pentiumokat váltotta a Core2 széria, (Core 2 Duo= 2mag, Core2Quad=4mag). A Core2 utána jöttek a "i" procik, I3,I5,I7. Azt pedig hogy melyik milyen ennek pedig nézz utána, mert ki mire használja, mire van szüksége.


Remélem kb. érthető volt.

2010. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké köszi
2010. nov. 28. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:

amd prociknál a magszámot általába ugy jelölik, hogy X2 X3 X4 stb...viszont ne tévesszen meg, nem minden a magok száma.

minden attól függ mire használod a gépedet. pl ha filmet konvertálsz sokször tömöritesz fájlt darabolsz csomagolsz stb...akkor inkább a valós 4 mag. de ha játszol akkor jobb ha van L3 cache is.

nézd meg pl az AMD phenom x3 lenyomja általába játékra az ahtlon x4-et az athlon x4 viszont több más alkalmazásba odaver a phenom x3-nak.

2010. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pentium illetve a celeron is elég átverős, mert van 2 magos celeron is, és a pentium dula core-ok többsége is ugyan arra a magra épülnek mint a core 2 duok, csak kevesebb L2 vel. Ezt így elég nehéz elmagyarázni, ha nem követted eddig a dolgokat. Az AMD nél kicsit átláthatóbb, vannak a sempronok az athlonok 1 maggal. Vannak az athlon x2-k 2 maggal, Az athlon II-k 2 ill 4 maggal illetve a Phenomok 2-4 maggal és a Phenom II-k 2-4 maggal.
2010. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!